שוב זה קורה: נער תקף ילד ושדד ממנו את האופניים החשמליים

תופעה שהולכת ומתגברת: נערים ניגשים לילדים, שודדים מהם במבטים מאיימים או באלימות פיזית את האופניים החשמליים – ונסים מהמקום.

תופעת מעשי השוד של נערים כלפי ילדים להם אופניים חשמליים ממשיכה לפקוד את ילדי רחובות. בשבוע שעבר התרחש אירוע כזה בלב העיר ולמרבה המזל החשוד נתפס עם האופניים השדודות בשכונת קרית משה – והם הושבו לילד. אירע שוד נוסף, התרחש בספורטק.

למרות שהמקום מרושת במצלמות אבטחה, הדבר לא מנע מהנער לבצע את זממו וסמוך לשעה 23:00 התנפל נער על ילד כבן עשר כשהוא רוכב על האופניים החשמליים שלו. הנער חטף את האופניים החשמליים והחל בנסיעת בריחה מהמקום עם האופניים ששדד. לילד נותר רק להזעיק את אביו למקום ולספר את שעבר.

האב הגיע למקום תוך זמן קצר ויחד הם החלו לחפש את האופניים. לאחר שערכו סריקות ומשלא איתרו את האופניים הם פנו אל תחנת המשטרה והגישו תלונה שעשויה להוביל לתפיסת החשוד ומניעת השוד הבא.

במקרה אחר, בפעולה נחושה ומקצועית, תפסו הפקחים המסייעים של יחידת האכיפה העירונית נער שגנב אופניים חשמליים ומכשיר טאבלט מנער אחר ברחוב בנימין בעיר. הפקחים הנחושים הודיעו לחשוד כי הוא מעוכב עד להגעת שוטר למקום, ואף סיכלו ניסיון הימלטות שלו מהמקום. לבסוף, החשוד הודה בגניבה ונלקח על ידי ניידת משטרה שהגיעה למקום, האופניים והטאבלט היקרים הוחזרו לבעליהם.

מנהל יחידת האכיפה העירונית מטעם אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני, עירן גיאת: "אנו עושים לילות כימים בכדי לשמור על תחושת הביטחון האישי של תושבי העיר ומגיעים להישגים. הפקחים המסייעים שלנו הוכיחו במקרה זה נחישות גדולה, עצרו את הגנב ואף הצליחו להחזיר את הרכוש הגנוב לבעליו. זו הוכחה שהגברת הנוכחות של אנשי השיטור העירוני ,שוטרים ופקחים מסייעים במקומות ציבוריים ברחבי העיר , סיורים תכופים אלו ופעילות האכיפה הקפדנית נושאים פרי ואנו נפעל בכל העומד לרשותנו לשפר את איכות החיים של תושבי העיר".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן