עיריית רחובות הפיצה לעובדיה מכתב ובו הקוד האתי לפעילות במדיה החברתית

העולם הדיגיטלי די חדש עבור עיריית רחובות העושה את המירב בכדי להשתלב ברשתות החברתיות. יחד עם זאת, ההבנה שהיד קלה על ההדק בוודאי בכל הקשור לאינטרנט – לרבות הטוקבקים על ידיעות באתרים השונים ובפייסבוק גרמה לה להוציא הודעה לעובדים עליה חתום ראש העיר רחמים מלול, בנושא הקוד האתי במדיה.

המכתב נפתח בפניה ישירה: "כעובדים ומנהלים בעיריית רחובות, הנכם מזוהים עם העירייה בעת שימוש פרטי ברשת החברתית, ובוודאי בעת הזדהות בתואר תפקידכם. אי לכך, נבקש להסב את תשומת לבכם כי כל הכללים הנווגעים להנהלות מקצועית ואתית, מתוקף תקפידו של נושא המשרה, חלים גם התנהלותו ברשת החברתית".

"כעובדי ומשרתי ציבור, מוטלת עלינו החובה והאחריות לפעול בהתאם לעקרונות המקצועיים והאתיים הבאים לידי ביטוי במדיניות העירייה, בכל המדיות, לרבות המדיה הדיגיטלית, המדיה המודפסת ועלינו לזכור כי יחס לא ראוי וכל התבטאות בלתי הולמת עלולה לפגוע בתדמית העירייה ועובדיה".

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול

בהמשך צוינו הדגשים לפעילות ברשת החברתית, לרבות "שמירת החוק, קיום דיאלוג פורה ומשתף והפגנת כבוד כלפי גולשים אחרים, שמירה על פרטיותנו ועל פרטיות בני השיח שלנו, כיבוד שמם של עובדים אחרים ושל תושבי העיר והמנעות מפגיעות והשמצות, קיום שיח שאינו מתלהם, שנמנע מאלימות מילולית ואשר מתנהל ברוח טובה ואף התבקשו העובדים להימנע מהעלאת חומרים שאינם מכבדים ו/או פוגעניים ביחס לציבור התושבים ו/או חלק ממנו".

עוד נכתב: "יש לקחת בחשבון כי מידע מכל סוג שפורסם ברשת החברתית, עלול להיות חשוף לכלל הציבור ולאורך זמן ולכן נדרש להקדיש מחשבה לתכנים המפורסמים… יש להקפיד על הימנעות מפרסום תכנים סודיים של העירייה ו/או תכנים שקשורים לנעשה בעירייה, לרבות פרטים אודות עובדים או תושבים ותמונותיהם מבלי שניתנה לכך הסכמתם, הימנעות משימוש בלוגו הארגון ובכתובתו הרשמי ויש לזכור כי רק גורם מוסמך מטעם העירייה רשאי לעשות שימוש מסוג זה, על מנת להימנע מהטעיה ברשת".

שאלות נוספות יש להפנות למבקר העירייה, נפתלי אקרמן

בהמשך צוין כי "העלאת תכנים מקצועיים לרשת החברתית בשם העירייה או פרסום תכנים אשר מתייחסים לעירייה, תיעשה רק לאחר פרסומם באופן רשמי וכי יש לשמור על איפוק כאשר נתקלים בדעות, כתבות או אמירות לא מחמיאות אודות העירייה ו/או מי מעובדיה".

ומה לגבי ביקורת על העירייה? למקרה כזה יש סעיף נפרד: "העלאת ביקורת אישית כלפי העירייה. במידה ויש כזו יש להעלות בערוצים הפנימיים המקובלים והימנעות מפרסומה ברשת". המכתב נחתם באפשרות להעביר שאלות, הצעות והארות באשר לפעילות עובדי העירייה במדיה החברתית למבקר העירייה נפתלי אקרמן".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן