המסע לחלומות אישיים של בעלי צרכים הפך להצגה מרגשת בתיאטרון הקהילתי של רשת חוויות

דולב חלמה לבצע שיר מתוך המופע 'החברים של רביבו', אבירם חלם ללמוד להכין שוקולד וברוריה חלמה ומגשימה לנגן שיר בסגנון צועני – החלומות שלהם הפכו להצגה מרגשת ואותנטית בה שולבו בעלי צרכים מיוחדים בקבוצת התיאטרון הקהילתי של רשת חווית רחובות, ויחד הם העלו את המופע "המסע" איתו הופיעו במרכז חוויות שווייץ.

יוסי זיו, שמוביל ומביים את הקבוצה המיוחדת בהתנדבות סיפר כי "הקבוצה עובדת יחד כשבעה חודשים, במהלכן נכתב המחזה בהשראת חוויות אישיות וחלומות של המשתתפים, התהליך שהקבוצה עוברת הינו מסע אישי של כל אחד מהמשתתפים ושותפות מלאה בין האוכלוסיות השונות.

לצידו, מלווה את הקבוצה גם המדריכה החברתית, דנה גרוספלד. הקבוצה פועלת באמצעות רכזת אוכלוסיות מיוחדות של רשת חוויות גלית אלבג ופועלת בשיתוף פעולה עם מערך הדיור בקהילה של אקי"ם רחובות ועם דרורה קרפיק, רכזת שירות לאומי למבוגר.

שחקני הקבוצה, תמר מחפודה  ונתן קרני הביאו את הקהל לכדי דמעות: "ישבנו באולם מלא אורחים וחברים נרגשים עד דמעות, שמענו ושרנו על חלומות וסיפורים אישיים", מסרה אלבג.אבירם בוקובזה, אלישע פרידמן, מגי אלבז, מרק קופיט, אסתי גבעוני , נעה זר, ברוריה אריאל, נעמי אפרתי, דולב פרץ, שי רייך, דליה מור

עדי דויטש, מנכ"ל רשת חויות הוסיף כי "הצגת תיאטרון טובה היא שילוב  בין הבמאי לשחקנים וסיפור מסקרן, מרגש שמרתק את הקהל. כאן בהצגת המסע חברו יחדיו כל המרכבים הנ״ל, במאי עם לב רגיש ועין חדה ושחקנים מיוחדים. לכל אחד סיפור מיוחד ומרגש שריתק את כולנו. רשת חוויות היא אחד מהגופים שנותן מקום לאנשים עם צרכים מיוחדים ובכך מביאה לידי ביטוי רשת חברתית קהילתית ועל כך גאוותי".

(צילומים: מני דקל)

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן