כל הפרטים וההחלטות הסופיות אודות פתיחת הצהרונים ברשת חוויות כפי שהתקבלו הערב בשיתוף עיריית רחובות

ההחלטות הסופיות בנוגע לצהרונים של רשת חוויות התקבלו הערב (רביעי) על ידי עיריית רחובות בשיתוף דירקטוריון הרשת ומנהלת אגף הצהרונים, אסנת לוי ולפיהן אלו שמות הצהרונים הנוספים אשר הוחלט לפתוח וכן כיתות גדולות אשר יפוצלו: כרכום,  שקדיה, חושן, יהלום, קורנית, ניצנים, שקד, פעמון, חצרות המושבה וקטיף. כמו כן, צהרון אתרוג יאוחד עם הגנים ורד ו-ציפורן.

בנוסף, יצוין כי ניתן להירשם על בסיס מקום פנוי בלבד בהגעה פיזית לאגף הצהרונים ברחוב החבורה 20 (בכניסה לשכונת אושיות) בימים א'-ה' בין השעות 7:30-16:00.

כזכור, לקראת פתיחת שנת הלימודים קיימה רשת חוויות בדף הפייסבוק שלה, צ'אט לייב במעמד יו"ר דירקטוריון הרשת והמשנה לראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ', חבר המועצה אמיתי כהן המשמש כיו"ר ועדת הכספים של רשת חוויות וחלק מהדירקטוריון ואסנת לוי, מנהלת אגף הגיל הרך של הצהרונים ברשת.

הבשורות המשמעותיות, היו ללא ספק העובדה כי הרשת תפעיל לראשונה צהרון המיועד לילדי החינוך המיוחד ,אותו תרכז ציפי ביטון. כבר אתמול הודיע מרקוביץ' כי "המגמה שלנו השנה היא שרוב מסגרות הצהרון יהיו מבוססות בין 15 ל-30 ילדים במסגרת. כמובן שיהיו מקומות שבהם ניאלץ לאכלס יותר מ-30 ילדים אך נעשה זאת בהתאם לצרכים של המערכת כדי למנוע מצב שחלילה ילדים יישארו בלי צהרון. באשר לילדים הנמצאים ברשימות ההמתנה הם יקבלו לכל המאוחר עד יום חמישי בבוקר תשובה סופית. אנו נערכים החל משעות הבוקר בשיבוץ הצוותים, בהתאמה שלהם למספר התקנים הנדרשים ועושים כל מאמץ יחד עם ראש העירייה ואגף החינוך כדי לתת מענה בסופו של דבר לכל ילד וילד כדי שיהיה חלק ממערך הצהרונים שלנו".

 

לשאלות הורים בנושא ההזנה בצהרונים אמרה לוי "לשמחתי, את כל השינויים לרבות הוצאת האוכל המעובד מהתפריט עשינו כבר לפני 5 שנים. התפריט שלנו מאושר על ידי דיאטנית שמתמחה בגיל הרך. כמידי שנה אנו נוציא נציגות מההורים שמגיעה ל'מבושלת' לראות מקרוב את התהליך. חברת 'מבושלת', מוכרת ומאושרת על ידי משרד הבריאות ויש להם את כל האישורים. בנוסף, יש חברה חיצונית שדוגמת את המזון ועושה בקרות חיצוניות למבושלת שאכן באמת הם עומדים בתקן הנדרש".

"באשר לצורת התובלה של המזון, אנו פועלים על פי כל הכללים המחמירים ומעבר לזה, צוות הצהרון עושה שתי בדיקות, האחת בדיקה כמותית והשניה של טמפרטורת מזון על פי הנחיות של משרד הבריאות עם רישום יומיומי, תוך שקיפות להורים. הכלים בהם מוגש המזון, כרגע, הם כלים חד פעמיים, עם תו תקן של מכון התקנים. היתרון הוא שהם סטריליים אך יחד עם זאת נבחן את הנושא מחדש.

לשאלה: כיצד המערכת יודעת להתמודד עם ההבדל בין הגילאים, בצהרונים בהם משתתפים ילדים בגילאי טרום טרום חובה, טרום חובה וחובה? ענתה לוי: "ברוב הגנים יש ביקוש של למעלה מ-22 ילדים ואנו פותחים צהרון לילדי הגן, אבל במצבים שבהם אין ביקוש והוא עומד על כ-10 ילדים מכל צהרון אנו מאחדים ביניהם. חשוב לציין שאנחנו יודעים לעבוד עם צהרונים רב גילאים, יש בזה ערך מוסף חינוכי ומניסיון שלנו זה עובד יפה".

אחת מעצות הייעול שהוחלט עליהן במהלך הצ'אט לייב הוא קיום אסיפות הורים בהשתתפות צוות הצהרון בכדי לחבר בין צוות הצהרון להורים. עם זאת יצוין כי בחלק מהצהרונים התקיימו אסיפות משותפות לצוות הגן עם צוות הצהרונים וההורים לקראת שנת הלימודים שתיפתח ביום שישי. הצהרונים עצמם יחלו ביום ראשון ויתקיימו בין השעות 14:00-17:00.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן