יחידת השיטור העירוני עברה שיעורי קרב מגע במסגרת מניעת ואכיפת עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית

 

במסגרת היעד של יחידת השיטור העירוני שמטרתה לבצע אכיפה עירונית ייעודית בשיתוף המשטרה והרשות המקומית למניעה ולטיפול באירועים בתחומי איכות החיים, האלימות והתנהגויות אנטי חברתיות בשטח המוניציפלי של הרשות על מנת להגביר את תחושת הביטחון של הציבור – התקיים יום עיון לפקחיה ולשוטריה במרכז חוויות שוויץ ברחובות החדשה.

במסגרת זו הועברו למשתתפים מגוון רחב של תכנים ופעילויות ובין היתר שיעורי קרב מגע. כוחות השיטור והפיקוח העירוני תורגלו על הנהלים לעבודה המשותפת ביניהם לרבות אבטחה הדדית ולצד רענון הנהלים והסמכויות, התקיימו תרגילים של מקרי קיצון.

מנהל אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני, ליאור שוקרי אמר כי "יחידת האכיפה העירונית בראשותם של מפקד היחידה, פקד יוסי מסאלי ומנהל היחידה, עירן גיאת, מקיימת פעילות ענפה ועומדת לרשות התושבים בכל רחבי העיר. יום העיון והרענון שנעשה לאנשי היחידה נועד לשפר את מוכנותם ולשדרג את השירות הניתן לתושבים".

מנהל יחידת השיטור העירוני, עירן גיאת הוסיף: "היחידה הוקמה בחודש מרץ השנה ופועלת לילות וימים, בימי חול, שבתות וחגים, במגוון תחומי אכיפה עירוניות ומשטרתיות. אנו מקבלים תגובות חיוביות מהמון תושבים שמרגישים את הפעילות שלנו ברחבי העיר ואת השינוי שנוצר בזכותה. אני רוצה להודות לשותפי לדרך פקד יוסי מסאלי על שיתוף פעולה פורה ומוצלח מאד".

בתוך כך יצוין כי היעד של מערך השיטור העירוני הוא ליצור סביבת חיים מוגנת ואיכותית התורמת ליצירת רמה גבוהה של ביטחון אישי במרחב העירוני. מטרות המערך הינם מתן תגובה מהירה לאירועים והגברת הביטחון האישי של התושבים, סיוע למשטרה במניעה וטיפול בתופעות בריונות, אלימות וונדליזם במרחב הציבורי, מניעה וטיפול באירועי איכות חיים, טיפול בעבירות רישוי ובנייה וביצוע צווי בתי משפט עירוניים, טיפול בעבירות בתחום האלכוהול, מניעה וטיפול בעבירות בתחום בריונות בתנועה וכן סיוע לאבטחת אירועים עירוניים תחת כיפת השמיים.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן