מהלך פוליטי או דאגה אמיתית? מה עומד מאחורי איומי השביתה של הסתדרות המורים? המזכ"לית יפה בן דוד: "פניות מנהלי בתי הספר לנציגי העירייה זוכות ליחס משפיל ופוגעני"

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, הודיעה בתחילת השבוע לעיריית רחובות על הכוונה להשבית בחודש הבא את מערכת החינוך היסודית בעיר בעקבות מאבק הכוחות בין הנהלת עיריית רחובות להסתדרות המורים . במכתב ששיגרה ציינה בן דוד: "השבתת מערכת החינוך נובעת מכך שמנהלי בתי הספר ברחובות אינם זוכים להתייחסות מקצועית מנציגי עיריית רחובות, אשר מתנהלים בהתעלמות מוחלטת ממנהלי בית הספר ומצרכי מוסדות החינוך". אך בתוך הסאגה הזו נשאלת השאלה האם מדובר במהלך פוליטי המחזק את סגנה 'הטרי' גבי שמעון או שמא בדאגה אמיתית למנהלי בתי הספר?

כך או כך, בן דוד ציינה במכתבה כי העירייה פעלה ללא תיאום מול מערכת החינוך העירונית לרבות "הצבת כוח אדם ללא תיאום עם המנהלים, הימנעות מהעברת כספי הניהול, תקציבים אחרים לחשבונות בתי הספר בניגוד למתחייב" והוסיפה כי "בתי ספר מתנהלים ללא כוח אדם הכרחי כגון אב בית ועוד. פניות מנהלי בתי הספר לנציגי העירייה זוכות ליחס משפיל ופוגעני ואינן מטופלות כנדרש".

מקורו של הסיפור והאיום להשבית את מערכת החינוך הכוללת 16 אלף תלמידים, למען קוראינו שאינם מעודכנים, הוא בעקבות טענותיהם של מנהלים בבתי הספר כי הוועד מתעמר בהם. ברקע הדברים עומדת מחלוקת בין אחת מהמנהלות ברחובות ההולנדית לבין הוועד העירוני בסוגיית אב בית הספר שהונחה לעבוד בבית הספר ברחובות ההולנדית לאחר שעבד בבית ספר בקריית משה – אולם המנהלת סירבה לכך והורתה לו שלא להיכנס. מנגד, הועד הורה לעובד לפני כשבועיים, להחתים כרטיס מידי יום ולעזוב את המוסד.

בעקבות העובדה כי אב הבית מגיע, מחתים כרטיס אולם בפועל אינו מעניק שירותים לבית הספר בשל החלטתה שלא להכניסו, פנתה המנהלת אל גבי שמעון, סגן יו"ר המרחב בהסתדרות המורים שקיים ישיבה דחופה עם מנהלי בית הספר בנוכחות בן דוד כמובן, ישיבה בה התגבשה החלטה להשבית את מערכת החינוך לאחר החגים.

עיריית רחובות ובראשם ראש העיר רחמים מלול והמנכ"ל דורון מילברג לא התרגשו מהאיום של גבי שמעון שהדליף לאחד מכלי התקשורת את ההחלטה להשבית 16 אלף ילדים מבתי הספר, שייתכן ונובעת בכלל מתוך עניין פוליטי גרידא. מלול אמר ל"רחובות היום" כבר באותו היום כי השביתה "לא תקרה". גם המנכ"ל מילברג, התייחס לכך ואמר כי "אפגש עם גבי שמעון לאחר החגים ונבהיר דברים. לא תהיה שביתה". אגב, בעיריית רחובות מאמינים כי בית הדין לעבודה לא יאפשר השבתה על רקע זה.

נוסף לכל אלה, גורמים המעורים בסיפור הביעו פליאה נוכח העובדה כי מזכ"לית הסתדרות המורים מצאה זמן בכדי לחזק את מעמדו של סגנה ברחובות. הגורם אמר כי "הבחירות כבר מהדהדות באוויר – מפתיע שהגברת בן דוד מוכנה אפילו לאיים על השבתת מערכת החינוך בכדי לתת במה לסגן שלה. מה שבטוח הוא שההורים לא ישתקו. מדובר בהורים שייאלצו למצוא מסגרות לילדיהם אם באמת תהיה שביתה. מעניין שעל זה הגברת בן דוד ואדון גבי שמעון אינם חושבים. הכי קל זה להגיד רוצים להשבית".

הדבר כמובן לא נעלם מעיניהם של וועד ההורים בעיר. היו"ר אורית שרגאי: "הנהגת ההורים העירונית מבינה את מורכבות המצב ואת הצורך של מנהלי בתי הספר לקבל סמכויות ויכולות בחירה וניהול של עובדי עירייה המשובצים בבתי הספר, אל מול שמירה על זכויות העובדים. יחד עם זאת, ההנהגה מצרה על כך שהמאבקים, בין אם הם מוצדקים או לא, בסופו של דבר מתגלגלים לילדים. הנהגת ההורים מפצירה בשני הצדדים להגיע להסכמות ולא להשבית את בתי הספר על מנת להימנע מפגיעה בתלמידים שהם הנפגעים הישירים".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן