אלדד פרי, בתגובה להגבלת המעונות לסטודנטים זרים בלבד במכון ויצמן: "לא מתפלא שזה המצב, פרי נדל"ן מסרה לעיריית רחובות חוות דעת מקצועית לפיה יש חוסר ב-3,000 מיטות"

ימים ספורים לפני פתיחת שנה"ל הסטודנטיאליים מתגלה העובדה כי מכון ויצמן החליט להגביל את הקבלה למעונות לסטודנטים זרים בלבד, דבר שנודע לאחר שהמכון שלח הודעה אלקטרונית באמצעות הדואר לתלמידים בשל חוסר מקום, מבלי למצוא פתרונות דיור לסטודנטים. באתר המכון אף נכתב כי המעונות מוצעים רק לסטודנטים בינלאומיים במשרה מלאה, פוסט דוקטורטיים מחו"ל וכן סטודנטים ומבקרים בינלאומיים.

מי שלא הופתע מהמהלך הוא יזם הנדל"ן ותושב העיר, אלדד פרי מ"פרי נדל"ן", הבונה את "פרי פלייס" – אחד הפרויקטים החשובים בעיר רחובות, פרויקט שאמור להגדיל את היצע הדירות הקטנות המוצעות להשכרה לסטודנטים, הנמצאים במצוקת דיור גדולה באזור השופע במוסדות אקדמאים.

"אני לא מתפלא שזה המצב", אמר היום (שישי) פרי ל"רחובות היום. "פרי נדל"ן מסרה לעיריית רחובות חוות דעת מקצועית לפיה יש ברחובות 11,000 סטודנטים ויש חוסר ב-3,000 מיטות. אני שמח שפרוייקט פרי פלייס יפתור בתוך שלוש שנים בע"ה רבע מהבעיה. אני יודע שהעירייה עובדת על תכניות נוספות למעונות סטודנטים בקרבה למוסדות האקדמאים אולם כולם בסמכות וועדה מחוזית וייקח קצת זמן ליישם אותן. אין ספק שרחובות תהפוך בעשור הקרוב לאחת מהערים הצעירות והסטודנטיאליות בישראל, דבר שיסייע רבות לפיתוח העיר שממילא מתפתחת יפה בשנים האחרונות".

מגורי הסטודנטים בפרויקט "פרי פלייס" הינם בני 2 חדרים בגודל של כ-35-42 מ"ר לכל יח״ד, בתוספת מרפסת של כ-7 מ"ר, ב-3 מגדלים בני 24 קומות. המחירים של הדירות בפרויקט החל מ-670 אלף שקל, כאשר ההון העצמי אשר נדרש להשקעה הוא כ-320 אלף שקלים בלבד. בנוסף לדירות הסטודנטים יכלול הפרויקט קניון בשטח של 7,500 מ״ר, מרכז קונגרסים ומלון בן 230 חדרים וכדי להבטיח את שמירת אופיו של המתחם ואיכותו, ינוהל המתחם כולו על ידי חברת ניהול.

ממכון ויצמן נמסר: "בשלב זה, בשל מצוקת דיור זמנית, והיות שאוכלוסיית הסטודנטים הזרים במכון זקוקה יותר לעזרה בהתארגנות בארץ, ומתוך הבנה שסטודנטים אלה חיוניים לפעילות הבין-לאומית שמאפיינת את חזית המדע העולמית, הוחלט להעניק להם קדימות בסידורי דיור. המכון שוקד על פתרונות רחבים יותר, שבמסגרתם נוכל לחזור ולהציע מעונות גם לסטודנטים ישראליים. חשוב לזכור, שכל הסטודנטים במכון לא משלמים שכר לימוד, ובנוסף לכך, מקבלים מלגות קיום שמאפשרות להם להשקיע את כל זמנם במחקר".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן