הרצל טובלי: "בפוליטיקה, איך שלא תהפוך את הקערה, אם יש לך כוח – סופרים אותך. אין לך כוח? לא סופרים אותך"

 

את הדברים לעיל אמר טובלי בראיון לתכנית "שטח הפקר" ששודרה השבוע בתאגיד והתמקדה בממליכי הח"כים בהם הוא נמנה. יוצרי הסרט הם איש התקשורת המקומי הידוע, מתן וסרמן וגור מגידו שהביאו את הזווית האחרת, זו שמאחורי הקלעים של הפוליטיקה הישראלית.

"אם אני מצליח לגייס אנשים שיתמכו במפלגה שאני אוהב – זו גדולה", אמר טובלי שכבש את המסך. "כשמגיע יום בחירות, את כל האנשים שאני גייסתי אני מביא. כמוני יש עוד 3,000 בפוליטיקה, איך שלא תהפוך את הקערה – כוח הוא השולט, יש לך כוח? סופרים אותך. אין לך כוח? לא סופרים אותך".

ביום רביעי בערב הוקרן הסרט "ממליכי הח"כים". במהלך החודשים האחרונים יצאו יוצרי הסרט, למסע בעקבות שלושה גיבורים: אחד מהם, הרצל טובלי, תושב רחובות ומהדמויות הפוליטיות המוכרות בישראל, אשר שיתף חשף רגעים אינטימיים מאחורי הקלעים של הפוליטיקה הישראלית לרבות כנסים ואירועים פרטיים, הצצה של ממש לשגרת חייהם של אלו שמעצבים את כל מה שלא ניתן לראות בערוץ הכנסת.

היוצר מתן וסרמן

במהלך הסרט מספר טובלי, חבר מועצת העיר לשעבר, את סיפור חייו, מבית ילדותו ברמלה בה הצטופף עם שבעת אחיו בחדר קטן ועד היום בו הוא מתגורר באחוזת הנשיא בבית רחב ידיים, הדרך להצלחה לא הייתה פשוטה אך בחלוף השנים הוא הצליח להטביע את חותמו ולהיות גורם משמעותי גם בעולם הפוליטי. במהלך הסרט סיפר טובלי על מפגשים וחוויות מתוך ההליך הפוליטי יחד עם ראשי הממשלה לשעבר שרון ואולמרט וראש הממשלה המכהן נתניהו ועל התובנות שצבר במהלך הדרך.

מתן וסרמן, למה בחרתם דווקא בהרצל?

"התשובה האמיתית היא שצריך להכיר אותו בשביל לדעת. מדובר באדם מיוחד, אישיות מיוחדת  עם סיפור חיים מעניין. הוא למעשה ההצלחה כנגד כל הסיכויים. אדם שמגיע מרקע חברתי וכלכלי קשה ועדיין מצליח, בעשר אצבעותיו לבנות את עצמו ולא רק שהפך לסיפור הצלחה אלא שהוא גם משתמש בניסיון שצבר בשביל לתרום חזרה לחברה. הטעות שלו היא שהוא לא משמיע את כל מה שהוא עושה, הוא פועל בשקט".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן