יאיר לפיד בפניה לתושבי רחובות במייל: "הולכים לסגור לך בשבת את העיר"

בעקבות חוק המרכולים נשלחה הערב (שני) פניה מיאיר לפיד ואנשיו אל תושבי רחובות התומכים בסיעת "יש עתיד" תחת הכותרת "הולכים לסגור לך את העיר".

בתוכן הדברים נכתב: "לא יהיו חנויות, ואם תצאו לטייל בשבת לא יהיו חנויות נוחות בתחנות הדלק. יתלו על העיר שלט "סגור", וזהו. לא כי הפרעת למישהו. לא כי גרים לידך תושבים חרדים שזה מפריע להם. לא כי מישהו התלונן. יסגרו לך את העיר כי המפלגות החרדיות רוצות להראות שהן יכולות להגיד לחילונים ולמסורתיים מה לעשות ואיך לחיות. ונתניהו, בגלל החקירות שלו, מתקפל ונכנע להם בכל דבר.

"אני אוהב את השבת", הוסיף, "יש לי שולחן שבת וארוחת שבת. יכול להיות שהם שונים משולחן השבת של דרעי או גפני. אז מה? אני לא כופה עליהם את השבת שלי, הם לא יכפו עלי את השבת שלהם. במקום שהיהדות תהיה הבסיס המשותף שלנו, הם הופכים אותה לסלע המחלוקת. ובשביל מה? בשביל לסגור חנויות בשכונות ובערים שהם במילא לא גרים בהן? להכריח בשביל להכריח, לכפות בשביל לכפות? אנחנו ניאבק בחוק הזה בכל כוחנו בכנסת, בבית המשפט, ברחובות ובכיכרות. זו לא מלחמה על דת, זו מלחמה על חופש, ועל זכות הבחירה, ועל זה שאף אחד לא יגיד לנו איך לחיות".

כפי שפורסם ברחובות היום, ביום רביעי יזמו המשנה לראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' וחברת המועצה, ד"ר רוני באום פניה אל ראש העיר רחמים מלול בנושא ואף גייסו מספר חברי מועצה ובהם את זהר בלום, אבי קינד, עו"ד אמיר ירון, ד"ר מרה קנבל, יערה ספיר ויעל בק המבקשים להביא את הנושא לדיון בהנהלת העיר במהירות המרבית תוך התחשבות בלוח הזמנים הצפוי עד לאישורו הסופי של החוק ובהערת סוגריים ציינו כי לפי גורמים שונים מדובר בחודש ימים לערך.

כזכור, בעקבות "חוק המרכולים" נפתחה קריאה לחתום על עצומה ובה נכתב: "לפני שבועיים עברה בכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק לתיקון דיני הרשויות המקומיות (חוקי עזר בעניין פתיחתם וסגירתם של עסקים בימי מנוחה), התשע"ח-2017 (חוק המרכולים). חוק זה מהווה "פגיעה חמורה בסמכויות נבחרי השלטון המקומי ושינוי דרסטי של הסטטוס קוו הקיים לגבי פעילות עסקים בשבת ברשויות המקומיות ברחבי הארץ". בהעדר הסדרה מתאימה בחוק העזר העירוני, ייאפשר חוק המרכולים לשר הפנים לסגור את כלל בתי העסק במתחמי הקניות המרכזיים בעיר אשר פועלים בשבת. לא זאת אף זאת, כל פעילות עתידית של בתי עסק בשבת בעיר רחובות תחייב אף היא את אישורו של שר הפנים.

"אולם קיימת דרך נוספת להיאבק בהפקעת סמכויות השלטון המקומי מידיו של שר הפנים. עיריית רחובות יכולה להעלות באופן מיידי הצעה לתיקון חוק עזר העירוני כך שיבטיח את המשך פעילותם (נוכחית ועתידית) בשבת של בתי העסק בעיר רחובות. ברגע שבו יירשם חוק המרכולים בספר החוקים של מדינת ישראל כבר יהיה מאוחר מדי. חיתמו ועיזרו לשמור על הסטטוס קוו בעיר רחובות!". החוק יובא להצבעה בכנסת ככל הנראה, מחר.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן