פרשת חוק המרכולים: יעל בק מ'מרצ' לא חתמה, אביב איטח מהליכוד חתם ובזכותו תתקיים ישיבה דחופה בנושא

סערה בעירייה בעקבות פרשת חוק המרכולים. היום (רביעי) בצהריים הצליח חבר המועצה אבי קינד (יש עתיד), לשכנע את אביב איטח (הליכוד) לחתום על מסמך לקיום דיון דחוף בסוגיית חוק המרכולים בכדי שהעיר לא תיסגר בשבת – ובכך נסגרה מכסת שמונת חברי המועצה שצריכים לחתום על מסמך בכדי לקיים זימון לישיבת מועצה מחוץ לסדר היום, כמתבקש בחוק.

קינד עבד על הנושא ביומיים האחרונים בכדי להוציא לפועל את היוזמה שהחלו בשבוע שעבר עו"ד יניב מרקוביץ' וחברתו לסיעת עבודה עם לב, ד"ר רוני באום, בכדי לשמור על הסטטוס קוו בעיר. מי שסירבו לחתום על המסמך הם כמובן חברי הליכוד כאשר ההפתעה באה מכיוונם של יפים זאיקה מ"ישראל ביתנו" ויו"ר מרצ ברחובות, יעל בק שטענה כי לא קיבלה אישור "מלמעלה" לחתום על מסמך שאמור להוביל לקיום דיון דחוף וככל הנראה למנוע את השבתת העיר בשבת.

מי שכאמור היה המושיע בעניין הזה הוא אביב איטח שבחתימתו הוביל לדיון בנושא – מה שיירשם לו בעתיד כנקודת זכות מבחינת הכלל ולמרות זאת, כולם כועסים עליו: ראש העיר רחמים מלול, עודד עמרם ואפילו חיים אברהם – הם כועסים בוודאי כי איטח "לא נשמע להוראותיהם" אלא הלך עם האמונה כי הוא צריך לפעול לטובת הצעירים שהצביעו בעבורו.

"למרות שראש העיר לחץ שלא יהיה דיון כזה מתוך רצון להרגיע אולי ולא להתסיס את הנושא, אנחנו לא יכולים להרגיע את זה כי מדובר בציבור שלנו, החילוני, שמצפה שנעלה את הנושא לסדר היום הציבורי. הציבור שלנו מפחד שיגנבו לו את הסטטוס קוו וזה מובן לנו. אנחנו סומכים על ראש העיר שלא ישנה את הסטטוס הקוו אבל בהחלט חייבים לקיים את דיון החירום מכיוון שזה מה שמצפים הבוחרים שלנו, להילחם בשביל שלא ישתנה כאן כלום", אמר אבי קינד, שכאמור התרוצץ ב-48 השעות האחרונות בכדי לגייס את שמונה החתימות.

על ההחלטה של בק אמר: "ההחלטה שלה הייתה הכי מפתיעה, עם תירוצים שלא קיבלה אישור מלמעלה. אני בהלם שלא נענתה לחתום על קיום דיון בכדי לשמור על הסטטוס קוו של העיר בשבת. מהליכוד אפשר להבין, יש אנשים דתיים והם מפחדים ממירי רגב, מהליכוד אני לא מצפה אבל אביב איטח שיחק אותה, כל הכבוד לו".

איך באמת יצא ששכנעת את איטח?

"הוא מזוהה עם חיי הלילה, הוא צעיר והוא לא יכול שלא לחתום על המהות שלו –  אביב איטח צמח בחיי הלילה התוססים של שישי בערב ואם הוא לא היה חותם איתנו הוא היה הולך כנגד כל מה שהוא מאמין בו".

כפי שפורסם ברחובות היום, ביום רביעי שעבר יזמו המשנה לראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' וחברת המועצה, ד"ר רוני באום פניה אל ראש העיר רחמים מלול בנושא ואף גייסו שמונה חברי מועצה ובהם את זהר בלום, אבי קינד, עו"ד אמיר ירון, ד"ר מרה קנבל ויעל בק – שכמובן התחרטה, המבקשים להביא את הנושא לדיון בהנהלת העיר במהירות המרבית תוך התחשבות בלוח הזמנים הצפוי עד לאישורו הסופי של החוק ובהערת סוגריים ציינו כי לפי גורמים שונים מדובר בחודש ימים לערך.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן