4 מאסרי עולם לרוצח בני משפחת סלומון בחלמיש

זירת הרצח של בני משפחת סולומון (צילום: ארכיון).

בית הדין הצבאי גזר 4 מאסרי עולם ופיצוי 1.8 מיליון על המחבל שטבח בבני משפחת סלומון – האב יוסי סלומון, הבן אלעד והבת חיה, שאחותם לאה הינה תושבת העיר.

בית המשפט הצבאי גזר ארבעה מאסרי עולם ופיצוי כספי בסכום של 1.8 מיליון שקלים על המחבל עומר אל עבד, שרצח את שלושת בני משפחת סלומון הי"ד בטבח שביצע בבית המשפחה בליל שבת ביישוב נווה צוף-חלמיש. כזכור, האירוע התרחש בליל שישי, ב-21 ביולי אשתקד, בזמן חגיגה משפחתית לכבוד הנכד שנולד יום קודם לבני זוג מנווה-צוף חלמיש הגיעו בני משפחה וחברים ל"שלום זכר" ושכנים שהגיעו להשתתף בחגיגה גילו את הזוועות: המחבל עומר אל-עבד קפץ מעל הגדר, נכנס לבית והחל לדקור את כל מי שראה מולו. הסב נרצח, אשתו נפצעה קשה ושניים מילדיהם נרצחו אף הם. אישתו של אחד הנרצחים ניצלה ואף גוננה על חמשת הילדים שהגיעו לביקור אצל הסבתא והסבא כאשר החביאה אותם בחדר ומשם צלצלה למשטרה ודיווחה כי יש מחבל בבית שהחל לרצוח את הנוכחים בבית. הבשורה הקשה הגיעה אל בתו ואחותם של הנרצחים, לאה סולומון, תושבת העיר עם צאת השבת מאת ראש העיר רחמים מלול שהגיע אל ביתה בליווי מנהלת הרווחה, שתי עובדות סוציאליות, רופא ונציג המשטרה.

"המעשה שבוצע ביום שבת הקדוש, הוא שפל מפלצתי שאדם סביר לא יכול לסבול אותו", נאמר בגזר הדין. "מדובר במעשה הקשה ביותר שכתוב בחוקים כאן ובעולם. השאלה היא האם לתת לו עונש מאסר או שהנאשם צריך למסור את נשמתו". שופט נוסף אמר: "אני קורא לרשויות שלא לשחרר את הנאשם בשום הסדר, כדי להרחיק אותו מהחברה". השופט דב גלבוע היה בדעת מיעוט וציין: "מדובר בנסיבות חריגות במיוחד. מעשיו הנפשעים של הנאשם כוונו לפגוע בערך החיים ובוצעו ביום הקדוש. היה זה רק כפסע ששבעה בני משפחת סלומון היו נטבחים. מעשי הטבח של הנאשם הינם מעשים מתועבים, שפלים, אכזריים מזעזעים, זדוניים ומפלצתיים. העבירות בהן הורשע הינן החמורות ביותר שמצויות בספרי החוקים של מדינת ישראל".

 

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן