נהג המונית יוסף חלבי חצה בירוק – השוטרת נתנה דו"ח על אור אדום

 

טרנד חדש או טעות אנוש? יוסף חלבי קיבל דו"ח תנועה  בסך 1,500 שקלים בטענה שחצה צומת באור אדום בעיר רחובות – אלא שמצלמת הרכב שהתקין בחלון הקדמי מוכיחה כי הוא נכנס לצומת באור ירוק ורק באמצע המעבר התחלף הרמזור לאדום. חלבי הולך עד הסוף ונעזר בשירותיו של עו"ד אלעד קוטין, שאומר: "אני שואל את עצמי – מה היה קורה אם המקרה לא היה מצולם? התשובה לצערי ברורה"

כולם מכירים את נהג מוניות השירות הוותיק יוסף חלבי. בימים האחרונים החליט חלבי שלא לשתוק על דו"ח בסך 1,500 שקלים אותו ספג בשבוע שעבר בטענה שחצה את הצומת ברחובות טלר-הרצל באור אדום, שכן מצלמת הרכב שמותקנת בחלון הקדמי של המונית תיעדה אחרת: על פי התיעוד נראה חלבי כשהוא חוצה את הצומת באור ירוק, שהתחלף רק כאשר היה באמצע הצומת. לאחר שחצה את הצומת הוא המשיך בנסיעה עוד כמה מטרים עד שנעצר על ידי שוטרת תנועה ממרחב השפלה שטענה שנסע באור אדום מלא. חלבי ניסה לשכנע את השוטרת שלא נסע באדום ואמר לה, כך לדבריו, כי הוא יכול להוכיח זאת באמצעות מצלמה.

למרות כל בקשותיו, דבריו והמצג שיש ברשותו, השוטרת לא השתכנעה, רשמה לו את הדו"ח הכבד שכלל מעבר לקנס רישום של עשר נקודות שליליות. בדו"ח ציינה השוטרת כי "הנהג יצא מקו העצירה כשהצומת באור אדום. קשר עין עם המונית מתחילת ביצוע העבירה ועד סופה". חלבי שכר את שירותיו של עו"ד אלעד קוטין ומתכוון להגיע עם הסיפור עד בית המשפט כדי לקבל זיכוי מלא באמצעות הראיות שברשותו.

עו"ד אלעד קוטין, המייצג את חלבי, התייחס למקרה ואמר כי "לצערנו בתקופה האחרונה אנחנו עדים למספר רב של מקרים שבהם שוטרי התנועה חוטאים לעבודתם ונותנים דוחות תנועה לאזרחים על לא עוול בכפם. כל דברי השוטרת חוטאים למציאות, כפי שמוכח בסרטון. הם אינם תואמים את המקרה וגורמים נזק קשה לנהג. אני שואל את עצמי – מה היה קורה אם המקרה לא היה מצולם? התשובה לצערי ברורה".

ממשטרת ישראל נמסר כי במסגרת המאבק המתמשך בתאונות הדרכים, פועלת המשטרה לאכיפת עבירות מסכנות חיים ובהן חציית צומת באור אדום. במשטרה טוענים כי מבירור פרטי המקרה עולה שהנהג קיבל דו"ח מהשוטרת, לאחר שצפתה בו עובר את הצומת בניגוד לחוק. עוד עולה, כך לפי המשטרה, כי הנהג עבר את קו העצירה של הצומת באור כתום והשלים את חצייתו באור אדום. "נדגיש כי יש לחצות צומת מרומזר באור ירוק בלבד ולהימנע ככל שניתן מחציית הצומת באור כתום, מה שעלול להוות סכנה הן לנהג והן ליתר משתמשי הדרך", נמסר מהמשטרה.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן