פרס חינוך מחוזי לבתי הספר המצטיינים: דה שליט ולוטם

 

"אנחנו גאים בבית הספר דה שליט ובבית הספר לוטם על ההישג הנפלא, שמוכיח פעם נוספת כי מערכת החינוך העירונית היא מהטובות בישראל" כך התייחס ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, הבוקר (שני) לזכייתם של בית הספר השש שנתי ע"ש עמוס דה שליט ובית הספר לחינוך מיוחד "לוטם" שנבחרו מתוך מאות בתי ספר במחוז המרכז, כבתי ספר מצטיינים לשנה זו לקבלת פרס החינוך המחוזי מטעם משרד החינוך.

ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "ההשקעה והליווי שאנו מעניקים לבתי הספר ברחובות –  מוכיחה את עצמה. נמשיך ללוות ולתמוך בבתי הספר ברחובות ככל שניתן, עבור התלמידים ועבור רחובות".

וועדת הפרס מטעם משרד החינוך ביקרה בשני בתי הספר וערכה מפגש עם הצוות החינוכי והתלמידים לצד התרשמות מהעשייה במקום. בביקורים נכחו גם בלום ומנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן. בהודעה הרשמית שנמסרה לאור הזכייה נכתב: "חברי ועדת הפרס שביקרו בבית ספרכם, התרשמו מאד מהעשייה החינוכית המגוונת לקידום תהליכי הוראה-למידה, מהאקלים הבית ספרי, מחזון ביה"ס וממסירות הצוות החינוכי ופעילותו לקידום תלמידי ביה"ס. קבלו את הערכתנו הרבה על העשייה החינוכית".


אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רחובות ציינה: "אנחנו שמחים מאוד ומברכים על הזכייה בפרס. אנו מודים לצוותים החינוכיים בבתי הספר על העבודה המצוינת, החרוצה והמסורה, ולתלמידים ולהורים על שיתוף הפעולה".


אבי קיש, מנהל קריית החינוך, אמר כי " הפרס ניתן על ההישגים המעולים, תפיסת העולם והחזון של בית ספר מוביל ופורץ דרך בגישתו לתלמיד ובחדשנות. לפני מספר שבועות נחנך בדה שליט מרכז לימודי סייבר ותקשורת החדשני בארץ. בבית הספר מופעלות תוכניות רבות המשלבות חדשנות פדגוגית: תכנית מורים ותלמידים חולמים, חלוצי הערכה, חונכות, מגמות לימוד מכתה ז' ועד י"ב ועוד".


בבית הספר לחינוך מיוחד "לוטם" – מהפרוייקטים הגדוחים של זהר בלום – 14 כיתות של ילדים על הרצף האוטיסטי, ושם מסופקת להם מעטפת חינוכית, לימודית, חברתית, רגשית וטיפולית על מנת להצליח ולהקנות להם מיומנויות למידה, הסתגלות והכנה לחיי בוגר.

תמר פרידמן, מנהלת בית הספר, סיפרה  כי "הביקור של הועדה בבית הספר היה מאוד מיוחד. כל חבר ועדה קבל אייפד עם שלבים למסע בבית הספר לוטם. המטרה הייתה לתת להם את החוויה שהם הגיעו למקום מקצועי, רגיש אשר פתח ידע והתנסות במתן מענה דיפרנציאלי, מותאם ומשמעותי לתלמידים המתפקדים על הרצף האוטיסטי. הם שמעו על בית הספר, פגשו את מועצת התלמידים, מופע של ריקוד, ביקרו בגלריה ובכיתות. חברי המשלחת השתתפו במעגלי שיח עם אנשי הצוות והנהגת ההורים, שמעו על קשרי קהילה ואקדמיה וצפו בסרטון של בני המצווה כסיום למסע בלוטם. הפרס הזה מגיע לכל הצוות החינוכי והטיפולי. הסוד טמון באנשים, לתלמידים היקרים שלנו ולהנהגת ההורים. זו זכות להוביל ואנו נעשה הכל על מנת לשמור עליה ולהמשיך להוביל יחד עם הקהילה לפיתוח ידע וחיבור עם כל מומחי התחום".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן