האם גואנגג'ואו הסינית תהא התאומה ה-8 של רחובות?

חבר מועצת העיר, גיא צור, טס במהלך חנוכה לסין, באופן פרטי, שם היה אורח הכבוד של הקהילה היהודית בעיר גואנגג'ואו ושב עם רעיונות לטובת הציבור

חבר מועצת העיר גיא צור, שהה בחג החנוכה בעיר גואנגג'ואו הסינית (Guǎngzhōu) בירת מחוז גואנגדונג, שם קיים מספר פגישות עסקיות פרטיות. לצד זאת, שילב את ההיבט הציבורי כנציג העיר רחובות. צור היה אורח הכבוד של הקהילה היהודית המקומית, עמם הדליק את נרות חנוכה. הוא סיפר לנוכחים על עיר המדע והתרבות המשלבת בין התחומים והתרחבות בעשור האחרון לכדי 151 אלף תושבים ועל הרצון לשדרגה גם בהיבט ההתחדשות העירונית, תפקיד אשר קיבל לידיו, לאחר שנבחר לשרת את הציבור בבחירות האחרונות מטעם הליכוד.

"מרגש במיוחד היה לחוות את חג החנוכה כאורח של הקהילה היהודית בעיר גואנגג'ואו", ציין צור ברשומה שפרסם ברשת החברתית וסיפר: "הדלקנו את נרות החנוכה ודיברנו על החיבור בין הקהילה למדינת ישראל. בנוסף, שיתפנו רעיונות בתחום ההתחדשות העירונית והפרויקטים, תיקים בהם אעסוק כחבר מועצת העיר. גם השבת הייתה מיוחדת ומרגשת להפליא, חוויה מרשימה ומיוחדת".

צור היה אורחו של שליח חב"ד בהונג קונג ורב הקהילה היהודית בגואנגג'ואו, הרב אליהו רוזנברג. לקהילה בית ספר, בית כנסת מפואר בו מתקיימים תפילות ושיעורי תורה מדי יום, מקוואות לגברים ונשים, מחלקת נישואין, מחלקת כשרות ושחיטה מקומית המספקת אוכל כשר לקהילות אחרות בסין. בנוסף קיימת בעיר קהילה ספרדית בשם "מאיר החיים" בנוסח ספרדי מרוקאי.

צור התרשם במיוחד מהתקדמות הטכנולוגית בדרכים ומן העובדה כי בגואנגג'ואו אין צבעים ברמזורים אלא מספרים דיגיטליים היוצרת אחווה וסבלנות בין הנהגים בכבישים. צור: "אין צפצוף אחד של מכונית, כולם יודעים מתי נוסעים. התרשמתי ממספר רב של רעיונות ואשמח לבחון את האפשרויות בכדי לקדם אותם גם בהנהגת העיר, לטובת התושבים".

העיר רחובות מקיימת מזה שנים פעילות חוצת גבולות וברית ערים תאומות עם פילדלפיה, פנסילבניה בארצות הברית, רוצ'סטר, ניו יורק (ארצות הברית), אלבקרקי, ניו מקסיקו (ארצות הברית) גרנובל (צרפת), היידלברג (גרמניה), מנצ'סטר (בריטניה) ופרנה (ארגנטינה). מסקרן יהיה לדעת האם בעקבות ביקורו של צור, תצטרף גם גואנגג'ואו, השוכנת לחוף נהר הפנינה וים סין הדרומי לרשימה זו? ימים יגידו.

 

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן