פרסום ראשון: האם חדשות ערוץ 2 יתנצלו הערב בפני רחמים מלול? צפו במסמך

פרסום ראשון: מכתב חריף הועבר היום (רביעי) אל חדשות ערוץ 2, ממבקר הכספים של מפלגת הליכוד בעקבות כתבה שפורסמה לפני יומיים ובמרכזה ראש עיריית רחובות רחמים מלול.

"לפני יומיים צפינו בתדהמה בכתבה "רחמים לא ידע-גרסת רחובות" מאת חיים ריבלין, ששודרה שלשום בערוץ חדשות 2 וכן פורסמה באתר מאקו בתאריך, 10.12.18 בשעה 22:00", פתח מבקר הכספים של הליכוד את מכתבו, "הכתבה מתארת מצג שקרי, שגוי ומכפיש לפיו פעל מועמד הליכוד ו/או מי מטעמו לגייס מועמד שיתמודד מול ראש העיר המכהן, שכן "מועמד שרץ לבדו מקבל מעט מאוד כסף, כי אין לו קמפיין לנהל. אבל אם מצטרף מועמד מולו תקציבו מזנק – פי שמונה" וכי "הייתה פה קומבינה", אשר היה בכדי לסייע לראש העיר לגרוף "תוספת של עד 4 מיליון שקלים" ולשם כך מצוין בכתבה כי "צריך להכיר את כללי מימון הבחירות…".

במכתב צוין כי על פי סעיף 7 לחוק הרשויות המקומיות (מימון בחירות), תשנ"ג-1993 קובע כי החזר ההוצאות לרשימה למועצת העיר ישולמו על בסיס מספר המנדטים להם זכתה הרשימה. כמו כן, מועמד לראשות עיר זכאי לתוספת מימון המהווה נגזרת מהיקף הקולות להם זכה – וגם אם היה מתמודד נוסף מול ראש העיר המכהן ובנוסף ראש העיר המכהן היה זוכה בתמיכה המקסימלית מבחינת מימון ראשי ערים (לפחות 80% מהקולות הכשרים), הרי שתוספת התקציב לכל היותר הייתה גדלה בסך כ- 226 אש"ח (הפער בין 595.5 אש"ח לבין 821.5 אש"ח) וסכום זה היה מגיע לקופת הליכוד ולא לראש העיר, כך שכל ניסיון לייצר מצג בו היה למר רחמים מלול וסיעת הליכוד ברחובות רצון להעמיד מועמד נוסף מטעמה בכדי לגרוף סכומי מימון של כ- 4 מיליון שקלים הינו הזוי ונעדר כל אחיזה במציאות.

"לאור האמור לעיל, הרי שכתבתכם נגועה כולה במידע שגוי, שקרי ומכפיש, אי לכך נבקש את התנצלותכם כלפי ראש העיר רחמים מלול וסיעת הליכוד ברחובות במהדורת חדשות 2 הערב בשעה 20:00".

את תגובתו של ראש העיר, רחמים מלול, השוהה בוועידת הנדל"ן באילת, לא ניתן היה להשיג. לכשתושג – תובא במלואה.

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן