יקיר הזמר העברי: אייל גולן

סגנית יור הכנסת, ח"כ נאוה בוקר, קיימה אירוע הצדעה לזמר העברי ובמהלכו העניקה אותות ליקירי עולם המוסיקה, בהם אייל גולן, שאמר: "הפרס הכי גדול בחיים שלי מלבד ילדיי ואימי היא המוסיקה". גם ארקדי דוכין, הפרויקט של רביבו, עינת שרוף, אבי סינגולדה והאחים ראובני בפנים

אירוע ההצדעה לזמר העברי התקיים ביום שלישי בכנסת ישראל ביוזמת סגנית יו"ר הכנסת ח"כ נאוה בוקר – והוקדש לזיכרו יגאל בשן שהלך השבוע לעולמו. באירוע, שנועד להעלות את הזמר העברי לראש סדר העדיפויות של מדינת ישראל הכריזה ח"כ בוקר על יוזמת חקיקה שתבטיח תמיכה לאמנים וליוצרים. הימים שקדמו לאירוע היו סוערים במיוחד כולל עצומה של פעילות נגד אלימות כלפי נשים וחברי כנסת, בהם יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג, שאף פנתה ליו"ר הכנסת בדרישה למנוע מהזמר לקבל את תעודת ההוקרה.

אבל בשורה התחתונה האירוע התקיים, אייל גולן עלה לבמה וביצע דואט עם בוקר, למרות כל מיני קריאות ברקע שהפרו את הסדר באודיטוריום המכובד. "אותם ח"כים שחיממו את האווירה בכלל לא הגיעו לדיונים בשדולה על הפרס", אמרה ח"כ בוקר. "לא שמענו אותם במקרים אחרים, כשאמנים שנויים במחלוקת קיבלו פרסים חשובים בתיאטראות מכובדים, כי להם הרי מותר הכול. אייל גולן כנראה לא נמצא בצד הנכון של המפה. זו פוליטיקה זולה, זה לא לגיטימי בעיניי, אבל לצערי זה היה צפוי. עושים לו רצח אופי, ולמה? כי כך החליט חלק מהציבור, ולא משנה מה רשויות החוק הכריעו. אצלי לא יהיו משפטי שדה. הוא קיבל אות הוקרה על תרומתו האדירה לזמר העברי. על זה הוא נבחר. לא על שום דבר אחר. גם לאייל גולן מגיע. זהו אחד האמנים הפופולריים במדינת ישראל".

מי שהפתיע בתגובתו לנושא היה דווקא גיא פלג, אותו כתב שחשף את הפרשה ההיא. "ממש טרוף מה שעושים לאייל גולן!" ציין, "פרסמתי אז לראשונה את הפרשה. הבאתי את תמלילי החקירה שידרתי את ההקלטות הקשות של אביו של גולן, עבריין המין היחידי בפרשה. בכל הזדמנות הבעתי סלידה מהסגנון, מהבהמות, מההחפצה של נערות, אבל ויש כאן אבל גדול. צריכים לזכור את העובדות. לצד חשיפת ההתנהלות המבחילה של גולן חשפה חקירת המשטרה שגולן נפל קורבן לעלילת דם! לא פחות! 4 נערות העלילו עליו עלילת דם. סיפרו ששכבו איתו. אחת סיפרה שהכניס אותה להריון ומימן הפלה. אחרת סיפרה שקנה לה בגדים בתמורה למין. כל העדויות האלה נשללו והקטינות נחקרו כחשודות בתלונת כזב. גולן ספג מכה אנושה מהפרשה: מעצר שווא, פגיעה תדמיתית קשה, נזרק מקשת, הופעותיו בוטלו נזק של מיליונים. אחר כך, ובאומץ התייצב לסדרת ראיונות קשים. הוא לא בחר מראיינים נוחים. לא הסכים להתראיין רק אצל כתבי תרבות. ישב מול דנה וייס וירק דם. התנצל – עד הסוף. כמה זמן עוד ירדפו אותו על שאמר "פותמוביל"? האם לעולם לא יסלחו לו? ואני חושב שחברה נמדדת גם ביכולת שלה לסלוח למי שפשע… ואייל גולן אפילו לא פשע".

אייל גולן, עצמו אמר לאחר הזכייה: "תודה רבה לשדולה לקידום הזמר העברי ובמיוחד לחברת הכנסת נאוה בוקר על הפרס הזה – הפרס הכי גדול בחיים שלי מלבד ילדיי ואימי היא המוסיקה. אהבת הקהל והיכולת לשיר וליצור היא שמניעה אותי קדימה. תודה לכל הכותבים ,מלחינים ,מעבדים ונגנים שעובדים איתי ועם אחרים ויוצרים איתנו יחד את הפסקול של החיים שלנו. מוסיקה ישראלית".

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן