רכז המטה לעצירת כריתת עצי רחובות: "לא ניקח סיכון ועץ שיוגדר על ידי כל המומחים כחולה ומסוכן, אנחנו בצער רב נאשר את כריתתו"

היום (שישי) בצהריים, הוציא אלי בריף, רכז המטה לעצירת כריתת עצי רחובות, סיכום שבוע ראשון של הקמפיין להצלת עצי יעבץ לתושבי הרחוב.

"ביום ג' השבוע הופתענו לגלות פלאיירים בתיבות הדואר, בהם בקשה שנפנה את כלי הרכב מהרחוב ביום חמישי, לטובת עבודת כריתה מתוכננת של רוב העצים ברחוב. בזכות פעילות מהירה של תושבים, מכתבים רבים שנשלחו אל ראש העיר, חברי מועצה שסייעו, וידיעות בתקשורת האינטרנטית, הצלחנו להשיג את מטרתנו הראשונה: לעצור את העבודות, עד להשגת חוות דעת של אגרונום שיבדוק את העצים מטעם התושבים – הדבר יקרה בימים הקרובים.

"מטרתנו בשלב זה היא שהעירייה תאמץ את חוות הדעת האלטרנטיבית של האגרונום אשר יבחן כיצד אפשר להציל כמה שיותר מהעצים. לשם כך אנחנו צריכים תמיכה ומעורבות של כל אחד ואחת מכם. אנשים ונשים, בני נוער, סבתות וסבים. הצטרפו אלינו ולעשייה. לטענת הגורם האחראי בעירייה כל העצים הנ"ל חולים ומסוכנים. לעומת זאת, אנחנו מבקשים חוות דעת פרטנית, ורוצים לדעת אילו עצים חולים? במה כל עץ חולה? ואיך אפשר לטפל.

"אנחנו יודעים ממקרים רבים אחרים, שלפעמים נכרתים עצים כי הם קרובים לכבל חשמל, כי הם דורשים טיפול רב, או מסיבה אחרת שדורשת טיפול וגיזום, אך אינה מחייבת את כריתתו של העץ ממנה אין דרך חזרה. חשוב מאד שנעבוד יחד כקבוצת לחץ גדולה. לקראת הפגישה השבוע נשלחו לראש העיר ולמנכ"ל העירייה מעל ל-300 מכתבים בנושא, תוך 24 שעות! בעקבות זאת העירייה הקשיבה.

"ההחלטה כה משמעותית על חיינו חייבת לשתף אותנו כתושבים. עצים הם קריטיים לאיכות חיינו, לאוויר שאנחנו נושמים, לצל תחתיו אנחנו הולכים, לקול הציפורים שאנו שומעים, וליופיו של הרחוב. מעורבות של תושבים ושקיפות חיונית לחוויית החיים התקינה בעיר. אף אחד מאיתנו לא מוכן להתעורר בוקר אחד ולגלות שלא יידעו אותו וכרתו את עצי הרחוב שלו בלי לערב אותו בתהליך ובעצם גם בלי ליידע אותו רשמית. כקבוצה נוכל לפעול ביעילות ולטובת כולנו.

חשוב להדגיש שאנחנו כתושבים לא ניקח סיכון ועץ שיוגדר על ידי כל המומחים כחולה ומסוכן, אנחנו בצער רב נאשר את כריתתו, ונוודא שנשתל עץ ראוי במקומו".

פרטים נוספים בדף הפייסבוק: מצילים את העצים ברחוב יעבץ

הניצחון של תושבי יעבץ: נדחתה כריתת העצים ברחוב

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן