חלום שהתגשם: אולפנת ישי גבעת ושינגטון חנכה את חממת "מור"

האולפנה חנכה חממה חקלאית מתקדמת על שטח של כ- 500 מ"ר ובכך הרחיבה באופן משמעותי את פעילותה ככפר נוער חקלאי לבנות.

גבעת ושינגטון כוללת את כפר הנוער ובו אולפנת "ישי" (יחד שבטי ישראל)- בית-ספר על יסודי שש-שנתי לבנות, הפועל תחת המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך ומונה כשלוש מאות חניכות מכל רחבי הארץ במסגרת אקסטרנית ופנימייתית. החניכות לומדות במגוון מגמות תוך שמירה על ערכי אהבת התורה והעבודה דרך יראת שמיים וקיום מצוות, ערכים שמצויים בעבודת האדמה והארץ.

לפני מספר שנים, החליט יקי סעדה- מנהל קרית החינוך גבעת ושינגטון לממש חזון שנרקם עם השנים והפיכתו מכפר נוער לכפר נוער חקלאי מודרך. בתמיכתו של יוסי אלימלך- המפקח על המשקים החקלאיים ובעזרתו וניסיונו של דוד בוגנים החל החזון להתבשל. גבעת ושינגטון אינה עשירה בקרקעות ומגבלה זו אילצה את ההנהלה להיות מקורית ונועזת. אחת ההחלטות שהתקבלו הייתה לבנות על אחד מגגות המבנים חממה בשטח של 500 מ"ר. חשוב לציין שזאת החלטה פורצת דרך, שכן זו הפעם הראשונה שבכפר נוער מוקמת חממה על גג מבנה.

במסגרת המשק החקלאי של גבעת ושינגטון לומדות ועובדות כשבעים חניכות (בשכבות י'-י"ב) והוא משמש חממה (תרתי משמע) לכלל חניכות הכפר מתלמידות הביולוגיה והמדעים ועד תלמידות החטיבה שמשולבות במשק דרך גינון טיפולי.

טקס חנוכת הפעילות בחממה התקיים בנוכחות המפקח היוצא יוסי אלימלך והמפקח הנכנס ז'אן אטלי, יקי סעדה- מנהל קריית החינוך גבעת ושינגטון, מיכל פלג- מנהלת אולפנת ישי-, ניב פייג-  מרכז המשק החקלאי בכפר הנוער גבעת ושינגטון, הצוות הניהולי והמקצועי של הכפר ותלמידות המגמה בשכבת י"ב.

יקי סעדה- מנהל קרית החינוך גבעת ושינגטון: כל התקדמות הביאה עמה עוד ועוד אתגרים. זה מאתגר להקים מבנה כל-כך מאסיבי, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר על התקנה בגובה של כחמישה מטרים. אבל הרגשנו שמה שהתחיל כחלום הופך אט אט למציאות ובסיומו של תהליך ארוך  נחנכה השבוע חממת "מור" לפעילות חינוכית לחניכות האולפנה. לא בכל יום זוכים אנשים לראות את חלומם מתגשם.  אנחנו בגבעת וושינגטון שמחים שהקמת חממת מור הפכה להיות אחד החלומות שהמפקח יוסי ואנחנו זכינו להגשים".

ניב פייג,  מרכז המשק החקלאי, כפר הנוער גבעת ושינגטון: "עד כה הקמנו ערוגות מפל באורך עשרים מטר לגידול ירקות, בנינו והצבנו שולחנות להנבטה, השרשה וגידול צמחי תבלין ובושם ובהמשך השנה נתקין, בסיוע המינהל כמובן, מערכות הידרופוניקה ואקוופוניקה לימודיות. אנו שוקדים על הכשרת מתקנים נוספים, אחד מהם הוא גן ערוגות הבשם שייפתח בהמשך כמרכז מבקרים- גן צמחי תבלין ובושם שכולל צמחים כמו האפרסמון/בלסם המקראי וצמחים שהיוו את סממני הקטורת שאפפה את בית המקדש: המור, הלבונה ועוד.

יום רישום לאולפנת ישי יתקיים  ביום ד', ג' בשבט, 9/01/2019, 16:00

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן