"שירים וסיפורים מבית אבא" – מסעה של סי היימן בתחנות חייו של אביה, המלחין הדגול נחצ'ה

מופע מחווה לנחצ'ה – "שירים וסיפורים מבית אבא" – מסעה של סי היימן בתחנות חייו של אביה, המלחין הדגול נחצ'ה, שהלך לעולמו לפני שנתיים

במופע המבוסס על קלאסיקות אדירות כמו ״חופים״, ״אניטה וחואן״, ״סוס מעץ״, ״שירים עד כאן״, ״אני ממשיך לשיר״ ועוד – מבצעים סי היימן ואלעד שודלר בעיבודים אקוסטיים עכשוויים את השירים שילוו את פס הקול שלנו לתמיד, כאשר ביניהם מתגלה סי היימן לא רק כממשיכת דרך, פרפורמרית כובשת וזמרת ייחודית בפני עצמה, אלא גם כמספרת סיפורים מבטן ומלידה. הקהל מרותק מזיל דמעה וצוחק בקול לשירים ולסיפורים מבית אבא. אלעד שודלר, מוסיקאי מרתק אשר הפיק מוסיקלית את האלבום והמופע, שר עמה ומלווה בגיטרה. במופע, היא תבצע בהשמעת בכורה בקלידים שיר חדש ומרגש שכתבה והלחינה לזכר אביה, ״ככה פשוט״. למופע מצטרף גם בן הדור השלישי -המוסיקאי תומר עפרון, בנה המוכשר של סי, הנותן פרשנות מוסיקלית משלו לשיריו של סבו, נחצ'ה.

במהלך ביקורה במרכז שוויץ המדע, כחלק מההכנות למופע סיפרה היימן: "השבוע, כאשר הגעתי לקניון רחובות לצפות בהרצאה של הסופרת, עיתונאית, חברתי המדהימה, ענת לב אדלר, הבנתי שוב ושוב, למה אני אוהבת כ"כ את העיר הזו, עיר שהתושבים בה עדיין עוצרים אותך בקפה כמו בעיירה של פעם, נותנים חיבוק, לוחצים את היד, מעלים זיכרונות על אבא נח'צה שגדל בעיר הזו ושאב ממנה ובה, את כל השראתו הראשונית למי שהפך להיות לימים גדול המלחינים שלנו בישראל".

היימן הוסיפה: "התרגשתי לדעת שכבר מכירים את אלעד שודלר המוסיקאי המקסים שעושה עימי את הדרך ואת תומר עפרון, בני הבכור, המוסיקאי הצעיר והמבטיח. עוד גיליתי, שהקהל ממש מחכה לראות ולשמוע אותנו, פגשתי אנשים שאחזו בידיהם את האלבום החדש ומחכים מאוד למופע שלנו. הייתה גם סקרנות טבעית של 'מה תספרי?' אז כאן באמת המקום לומר שאספר סיפורים נדירים שבאמת רק כאשר שומעים את הדרך החשופה, הפגיעה והמצחיקה שבה אני מספרת אותם, מבינים מי הייתה הילדה שצמחה להיות זמרת הרוק היוצרת אבל – לפני ואחרי הכל הבת של נחצ'ה.

למשל?

"את השיר 'כפל' של אבא ויהודה גור אריה, שרה לי חווה אלברשטיין כשעוד הייתה חיילת. אבא גילה אותה אז והביא אותה לבית הפעוטות כאשר הוא מציג לנו אותה ומפזר סוכריות טופי פירות של על הרצפה ומשביע אותנו. קבוצת הבנות, ילדות בקושי בנות 4, לא להפסיק ללעוס עד אשר חווה תסיים לשיר לי ליום הולדת ההוא את השיר המופלא הזה. או סיפור הלידה שלי, שאת סופו אשאיר למופע עצמו. רק ארמוז שנולדתי בבית חולים העמק בדיוק בשעה שנולד בן לאישה, כשם אימי, דליה היימן, מישוב מולדת – והחולפנו.. מה קרה בסוף? תצטרכו לבוא ולשמוע".

כמה מילים לסיום?

"בימים האלו אני בונה בית זמר למרגלות הגלבוע בכיתת לימודי המוסיקה לזכר אבא ואספר על הפרויקט המרתק והמשמעותי עבורי במופע הקרוב"

המופע ייערך במוצאי שבת, 12.1.19 בשעה 20.00 במרכז חוויות שוויץ המדע, סירני 52. כרטיסים בטל' 08-9310708 ו-055-6612551.

(צילום: חיים יוסף)

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן