דו"ח המבקר נחשף | חלק 3: ההיסעים לחינוך, ניהול המוקד

בנושא ההיסעים לחינוך, נמצא כי ישנו חוסר חפיפה בין 'שנת תקציב' לבין 'שנת לימודים', אי-קיום הליך בקרה סדור על תקציב פעילות ההיסעים, קושי בבקרה התקציבית, חוסר איזון חוזר בין הליך תקצוב ההיסעים לבין תקציב העירייה, היעדר 'הפרדת רשויות' והיעדר בקרה line ON על כמות הנוסעים.

גם מניהול המוקד העירוני עלתה ביקורת מורכבת. לדברי המבקר, "הביקורת נערכה בעקבות מספר תלונות שהתקבלו במשרדי הביקורת ביחס להימנעות ממתן משוב לפונים בחלק משמעותי מפניות התושבים וכן היעדר בקרה מספקת על מהימנות התשובות המועברות לתושבים בנוגע לטיפול בפנייתם". הממצאים: סגירת פניות ללא טיפול וללא משוב לפונה, סיווג וסגירה של הפניות כ'מטופלות', היעדר מענה והתייחסות לפניות, סגירה בלתי מבוקרת של פניות בנושאי ניקיון, חוסר בקרה מספקת מהימנות הדיווח המקצועי".

בעניין ההיסעים כתב מלול: "העירייה תרכוש תוכנה ייעודית שתשמש להידוק הבקרה והפיקוח אחר התשלומים בגין היסעים". כמו כן ציין כי בוצע עדכון וריענון של הליך התקצוב וכי אמרכלית האגף הונחתה לבקר את התשלומים המשולמים בגין ההיסעים". על המלצות המבקר למשלוח משוב לכלל הפונים, לרבות מקרים של חוסר אפשרות לטפל והידוק הבקרה והפיקוח על סגירת פניות כתב מלול כי הנושאים בוצעו.

***

דו"ח המבקר נחשף | חלק 1: קריית החינוך דה שליט

מעיריית רחובות נמסר: "עבודת העירייה היא פסיפס מורכב וענק של אלפי עובדות ועובדים העושים עבודתם נאמנה. אנו מייחסים חשיבות רבה לאיתור ממצאים ע"י הביקורת, ורואים בעבודה זו חלק בלתי נפרד במכלול פעילותה של העירייה. חשוב לציין כי בהתייחס לכל נושאי הדו"ח לשנת 2017, הלקחים הופקו, הליקויים תוקנו, וההמלצות בשלבי יישום בשטח. העירייה תמשיך בביצוע משימותיה תוך שמירה על החוק ועל כללי המנהל התקין, תוך חתירה מתמדת להעניק לאזרחי רחובות את מלוא השירותים והטיפול שהם ראויים לו".

מבקר העירייה, נפתלי אקרמן: "ברצוני לציין בחיוב את התייחסות החיובית והרצינית של כלל העובדים לתפקיד הביקורת. הביקורת זוכה לשיתוף פעולה מלא החל מראש העיר ומנכ"ל העירייה וכלה באחרון העובדים. מנכ"ל העירייה ומנהלי האגפים קשובים לממצאים והמלצות הביקורת. בכל אחד מהנושאים שבוקרו, התקיימו ישיבות עבודה שדנו באופן ענייני ומקצועי בממצאים שהועלו, ובדרכים ליישם את המלצות הביקורת".

דו"ח המבקר נחשף | חלק 2: למעלה מ-70,000 תלונות בנושאי ניקיון ואחזקה

כותב המאמר:

עקבו אחרינו בפייסבוק

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן