ביום חמישי: שביתה בצהרונים בירושלים

עובדות הצהרונים מוחות על הסירוב לעלות את שכרן שלא עודכן שש שנים! איגוד הצהרונים: מאבק העובדות וההורים משותף – להורים מגיעה תמורה מלאה לכספם ולנו מגיע שכר הוגן, כשבפועל חוגים שהובטחו לא מתקיימים ושכר העובדות נשחק, הכל בטענות סרק על גירעון כביכול.

איגוד הצהרונים בכוח לעובדים, ישבית את הצהרונים העירוניים בירושלים, ביום ה’ (15.2.24) למשך יום אחד. 900 העובדות מוחות, על כך ששכר מובילות הצהרונים, לא עודכן מ-2018! עוד קובלים באיגוד על כך שכבר שלוש שנים (!) דוחים המינהלים הקהילתיים, המפעילים את הצהרונים את החתימה על הסכם קיבוצי בטיעונים שונים.

לתנאי ההעסקה הירודים של העובדות, השלכה ישירה על פעילות הצהרונים- עפ”י נתוני איגוד הצהרונים בשנה”ל הנוכחית, וגם בקודמתה שליש מעובדות הצהרונים עזבו בתחילת השנה.

מארי לוי ידיד חברת איגוד הצהרונים ומובילת צהרון בגילה – “אנחנו עובדות במסירות עם ילדי העיר, כאילו היה מדובר בילדינו. לצערנו, פעם אחר פעם, מבהירים במינהלים הקהילתיים ובעירייה, עד כמה הצהרונים ואנו במיוחד חסרי משמעות עבורם. איך אמורה מובילת צהרון לשרוד, עם שכר של 3,500 ש”ח בחודש? איך מצפים מעובדת לשרוד את יוקר המחיה ללא עדכון שכר שש שנים? פלא שתחלופת העובדות כל כך גבוהה? שבמצב הקיים נקבל כל עובדת שתדפק בדלת? מה אנו כבר דורשות- עוד שישה ש”ח לשעה למובילה, שקל וחצי לשעה לסייעת ושי לחג שיכיר בתרומתנו?”

דנה קציר ראש ענף הגיל הרך בכוח לעובדים – “את מחיר האדישות כלפי הצהרונים כבר משלמים ההורים. בחסות הטענה ל”גירעון” כביכול, חוגים שהובטחו ואף שולמו, לא מתקיימים בפועל, ובנוסף מתנערים במינהלים הקהילתיים מההכרח לעדכן שכר לעובדות ששכרן לא עודכן מ-2018. הכשלים הניהוליים לא צריכים לבוא על הגב של העובדות ולא של ההורים.

כזכור, בנובמבר 2023 הכריז האיגוד על סכסוך עבודה, לאחר שבמהלך חודש אוקטובר גרעו המינהלים הקהילתיים שליש משכר העובדות, לטענתם- בשל כאוס במערכת וקושי לשלם על ימי המלחמה. רק בעקבות ההכרזה על הסכסוך, זכו העובדות לקבלת שכרן.

לקראת הפגישה בחמישי מסכמים באיגוד הצהרונים בכוח לעובדים: ” לדאבוננו רק איומי שביתה גורמים למעסיק לפעול ולדברים לזוז. העובדות גילו אורך רוח יוצא דופן במשך שנים. הם הסכימו לדחות את המו”מ על ההסכם הקיבוצי בשל הקורונה. מאז כבר שלוש שנים מנהלים משא ומתן – וההסכם לא נחתם. העובדות הסכימו לצמצם לכדי חצי (!) את עלות דרישותיהן הכלכליות, אך במינהלים הקהילתיים הבהירו שלא מוכנים לתת אפילו שקל לעובדות המסורות הללו. “אנו קוראים להנהלת המינהלים הקהילתיים, להתעשת ולהתקדם במו”מ. אם יתמידו המינהלים הקהילתיים והעיריה בסירובן, לא נהסס להרחיב את צעדי המחאה”.

◼️ לקבוצת חדשות ירושלים והסביבה בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חינוך ואקדמיה  לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: FREEPIK

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן