בשם לוד: רפי יקותיאל חתם על הסכם מסגרת להתחדשות עירונית עם השר אלקין

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין חתם על הסכמי מסגרת להתחדשות עירונית עם 12 ערים בהן לוד, אשדוד, בית שמש, בת ים, גבעתיים, חדרה, חיפה, ירושלים, קרית אונו, קרית ים ור”ג. טקס החתימה הטקס התקיים בסופו של יום עיון מיוחד בנושאי התחדשות עירונית בו השתתפו בכירי התחום וראשי הערים, במעמד שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן ומנכ”ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר. הסכמי המסגרת צפויים לממן פיתוח תשתיות להתחדשות עירונית בתקציב של כחצי מיליארד ₪. מימון זה יאפשר להסיר חסם משמעותי להתקדמות של פרויקטים להתחדשות עירונית. תהליכים של התחדשות עירונית, הכרוכים בתוספת בינוי ובתוספת אוכלוסייה בתחומי הרשות המקומית, מחייבים מתן מענה לצורכי ציבור. ההסכמים פותרים מצב של העדר משאבים מספיקים בידי הרשויות המקומיות למימון צרכי הציבור, ובמיוחד במקומות בהם יש פטור מהיטל השבחה למגורים.

בהתאם להסכמי המסגרת, הרשות להתחדשות עירונית תסייע במימון התשתיות אותן נדרשת הרשות המקומית לספק לצורך מימוש מיזמי התחדשות עירונית בהיקפים נרחבים או כדי לתת מענה לצרכים הנובעים מהם, וזאת כתמריץ לקידום מיזמים אלו. התקציב לכלל הרשויות המקומיות עומד על סך של 440,000,000 ₪. כאשר בגין אישור היתרי בנייה למיזמי פינוי בינוי, תהיה הרשות המקומית זכאית למימון בסך השווה למכפלת מספר יחידות הדיור התוספתיות שיאושרו בהיתר בנייה, כפול הסכום שייקבע לכל יחידות דיור. המימון עבור יחידת דיור כאשר הרשות המקומית גובה היטל השבחה מלא יהיה 25 אלף ₪. וכאשר יש פטור חלקי או מלא מהיטל השבחה המימון יהיה 30 אלף ₪. המימון יינתן לרשות המקומית עבור ביצוע תשתיות המצויות בזיקה ישירה לתהליכי ההתחדשות העירונית שבתחומה. תשתיות אלו ייבחרו על ידי צוות ההיגוי מתוך רשימת תשתיות שתצורף להסכם המסגרת. ועדת היגוי תתכנס בכל רבעון בכל רשות מקומית עימה ייחתם הסכם ויוצג בה סטאטוס הפרויקטים והתקדמות ההסכמים.

לדברי זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: “הסכמי המסגרת להתחדשות עירונית שאנו מקדמים  הם פריצת דרך בתחום. העתיד של הערים והשכונות הוותיקות באזורי הביקוש  נמצא בהתחדשות עירונית והיום אנו מסירים את אחד החסמים העיקריים שעמדו בפני קידום הפרויקטים על ידי מתן תקציב לפיתוח התשתיות הנחצות לבנייה. ההסכמים האלו יביאו לצמיחה אדירה בהיצע הדירות ויהפכו שכונות ישנות ומסוכנות למודרניות ובטוחות שייטיבו עם התושבים בערים השונות”.

המשנה לראש העיר, חבר המועצה רפי יקותיאליו”ר הוועדה להתחדשות עירונית ומחזיק התיק: “פרי המאבק הצודק שהובלנו בשלוש וחצי השנים האחרונות ולפיו תוספת דירות בעיר מחייבת הקמת והרחבת תשתיות ציבוריות כמו תחבורה, גינות, מבני ציבור ועוד. תודה למנהלת המבואה, למהנדסת העיר, למנכ״ל העירייה, ולראש העיר יאיר רביבו על האמון שנתן בי להצעיד ולחדש את העיר, בע״ה נעשה ונצליח למען העיר האהובה שלנו”.

עשהאל גדות, מנכ”ל בפועל כלכלית לוד: “החברה הכלכלית ,בעבודה משותפת עם ראש העיר והעירייה, מקדמת את ההתחדשות העירונית הגדולה בישראל. למעלה מ-70% מהמבנים יעברו פינוי בינוי מלא ולצידם יתחדשו גם השטחים הציבוריים המקיפים אותם, הפארקים והגנים הציבוריים, שבילי הולכי הדרך והאופניים ועוד. בפעילות מחדשים את כל התשתיות בעיר לעשרות שנים קדימה. התוספת הממשלתית שמוביל משרד השיכון תסייע לקדם את העיר לוד בדרך להפיכתה למרכז מגורים, עסקים ותחבורה בלב ישראל״.

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן