גיזום עצים, תיקוני תשתיות: עיריית רחובות נערכת לחורף

אגפי העיריה נערכים בימים אלה לחורף: לקראת עונת הגשמים העומדת בפתח, מבצעים הכנות ופעולות שונות על מנת למזער את נזקי הטבע כגון הצפות, דליפות מים, בורות בכבישים, ועוד.

אגף התשתיות והפיתוח תגבר את שרות תיקוני הבורות בכבישים ובמדרכות, ובימים אלה העובדים מנקים את תעלות הניקוז הפתוחות, משפרים תשתיות בעבודות ופרויקטים ברחבי העיר ומבצעים פעולות לשיפור הניקוז, כגון הוספת קולטנים וניקיונם, ביצוע מערכות ניקוז חדשות ומתן מענה לאזורים שסבלו בעבר מנזקי העונה.

במקביל אגף לוגיסטיקה ביצע עבודות ניקיון של קולטנים, פולטנים, תעלות ניקוז ובדק את תקינות הרשתות של מערכות הניקוז בעיר וכן עבודות ניקיון מרזבים ופתיחת תושבות ניקוזים, תיקוני גגות, איטום גגות במוסדות החינוך בעיר, ועוד.
אגף הגנים ועיצוב הסביבה ביצע עבודות לדילול ענפי העצים במרחב הציבורי ובמוסדות החינוך, ניקוי קולטני ניקוז בפארקים ובגנים הציבוריים, פירוק מפרשי הצללה ובדיקת יציבותם, טיפול בתאורת הפארקים והגנים הציבוריים ברחבי העיר.
אגף התנועה, פיקוח ושיטור עירוני ביצע טיפול מונע למערכות הרמזורים בעיר, הסדיר את כל התמרורים המוארים ואת עמודי קרנות הרחוב ונערך למצבי חרום. אגף חזות העיר בדק את מוכנות הטרקטורים והמנופים לטיפול בפינוי עצים ונזקי החורף, ומקפיד על ניקיון הקולטנים בכבישים בכל רחבי העיר.

על המוכנות העירונית לעונת החורף מפקח אגף ביטחון, בטיחות חירום תקשוב, רכש ומוקד עירוני. מנהל המוקד העירוני מרכז רשימת כוננים במסגרת ההיערכות לחורף, להפעלת כל המערכות בעיר. אגפי העיריה כל אחד בתחומו הונחו לבצע פעולות מנע בכל נקודות התורפה בעיר. כמו כן, בוצעו על ידי האגף פעולות היערכות של רכבי הביטחון העירוני לסיוע לתושבים בזמני מצוקה, וכן צוידו באמצעי חילוץ מתאימים. מחסני החירום נערכו לחלוקת אמצעים במידת הצורך וכמו כן בוצעו פעולות מנע להצפות במקלטים ובמוסדות החינוך. אגף הביטחון מטפל בפניות תושבים ומנהלי המוסדות העירוניים.
לרשות התושבים עומדות ניידות תיקונים קלים, אשר מתופעלות ע”י המוקד העירוני 106, ונותנות מענה לתקלות קלות שזמן תיקונן עד 15 דקות ביצוע, תוך עמידה בזמני תקן לביצוע של שעה וחצי מרגע הקריאה. בנוסף עומד לרשות צוות התיקונים ניידת תיקונים הכוללת מנוף לטיפול במפגעים בגבהים, אשר נותנת מענה מהיר לטיפול במפגעים ברחובות שזמן תיקונם קצר יותר.

מנכ”ל העירייה, דורון מילברג: “אנו נערכים לתפקוד תקין של המערכות העירוניות בעיר גם כשיש גשם והרחובות מלאים במים. עיריית רחובות עושה הכל על מנת להיערך לעונת הגשמים מבעוד מועד. אנו מרכזים את ההכנות בכל האגפים הרלוונטיים. בכל דבר ועניין, אנא צרו עמנו קשר באמצעות המוקד העירוני”.

התושבים מתבקשים לדווח על מפגעי מזג האוויר למוקד העירוני106, אשר זמין לפניותיהם 24 שעות ביממה, בטלפון, בוואטסאפ 050-8806106 ובאמצעות אתר האינטרנט העירוני.

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן