שר האוצר בדיון על חזרת יישובי 4-7 ק״מ: ״נעודד חזרה לשגרה ברגישות המתבקשת ובשיח שקוף ומלא עם התושבים והקהילות״. שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ קיים הבוקר (ראשון) דיון סביב המצב האזרחי ביישובי עוטף ישראל.
בדיון השתתפו מפקד פיקוד העורף אלוף רפי מילוא, ראש רח״ל יורם לנדו, ראש מנהלת תקומה משה אדרי, מנכ״ל משרד האוצר שלומי הייזלר, מנהל המשל״ט האזרחי טל בסכס, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, ראש מועצת שדות הנגב תמיר עידאן, ראש מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו, מ״מ ראש מועצת שער הנגב יוסי קרן, בכירי משרד האוצר וגורמים נוספים.
במהלך הדיון עלו נתונים רבים סביב מצב האזרחים המתגוררים ביישובים בעוטף עזה במהלך החודשיים האחרונים, מאז פרוץ המלחמה, בדגש על יישובים הנמצאים במרחק של 4-7 ק״מ מגדר המערכת של רצועת עזה.
שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳:
מטרת המלחמה היא השמדת חמאס ומיטוט היכולות השלטוניות שלו, המלחמה נמשכת במטרה להשיג את היעד הזה במהירות האפשרית. על הבסיס הזה, אנו מעודדים חזרה לשגרה היכן שאפשר, זאת תוך הרגישות המחויבת, המעטפת הנדרשת ושיח פתוח ושקוף עם התושבים והקהילות. חזרה לשגרה היא חלק מתמונת הניצחון ואנו נעודד זאת היכן שאפשר. נמשיך בשילוב ידיים ובעבודה משותפת להשיג את מטרות המלחמה ולשקם את חבל התקומה.
◼️ לקבוצת חדשות אילת והערבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות דימונה, מצפה רמון וים המלח בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות נתיבות בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות אופקים בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות קרית גת והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות קריית מלאכי והמועצה האזורית באר טוביה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות אשדוד בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות אשקלון בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות גן יבנה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות יבנה והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות גדרה והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות מזכרת בתיה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות קרית עקרון בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות רחובות והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות נס ציונה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות באר יעקב בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות לוד והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות רמלה והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות מודיעין-מכבים-רעות בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות ראשון לציון בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות ירושלים והסביבה בווטסאפ לחצו כאן