הודעה חשובה לתושבי רחובות

עיריית רחובות מפרסמת הודעה חשובה הנוגעת להמשך ההתנהלות במוסדות החינוך לימים הקרובים

פיקוד העורף הודיע על הקלה במדיניות ההתגוננות לרחובות – למדיניות התגוננות “ירוקה”, המאפשרת פעילות חינוכית ללא מגבלות.

עיריית רחובות נערכה לכך מבעוד מועד מול המנהלים ומול ההורים יחד עם פיקוד העורף וקציני הביטחון של מוסדות החינוך: גני הילדים ילמדו מחר, יום א, 26.11 כפי שהיה עד כה; בתי הספר יחזרו ללמידה מלאה רק מחרתיים החל מיום שני, 27.11 לאחר שיתרגלו את הלמידה במתכונת- הכי מוגן שיש.

הערב (שבת) הודיע פיקוד העורף על הקלה במדיניות ההתגוננות לרחובות – למדיניות התגוננות “ירוקה”, המאפשרת פעילות חינוכית ללא מגבלות. המשמעות: ניתן יהיה לקיים למידה כרגיל, וההכנה למקרה של התרעה תהיה בהתאם להנחיות פיקוד העורף- למרחב ממוגן או המרחבים המוגדרים “הכי מוגן שיש”.

במהלך השבוע האחרון נערך מינהל החינוך בעיריית רחובות יחד עם בתי הספר ונציגי פיקוד העורף ואגף הביטחון לבחירה והגדרה של מרחבי התגוננות נוספים על פי “הכי מוגן שיש”. תכנית המיגון מתורגלת באופן שוטף, ומתעדכנת בכל תחילת שנה בהתאם לשינויי מיקומי הכתות / עדכון כתות נוספות וכדומה.

לכל בית ספר קיימת תכנית מיגון על פיה לכל כתה יש את המרחב המוגן שלה בהתאם למיקומה וביחס למרחבים המוגנים הקרובים לה: החל מהמקלט ובהדרגה על פי מדרגי ״הכי מוגן שיש״ על פי הקריטריונים וההנחיות של פיקוד העורף (גרם מדרגות, מרחב פנימי, מסדרונות, קומת קרקע וכיוצ״ב – עפ״י נתוני המבנה).

מנהלות ומנהלי בתי הספר מסתייעים בקציני הביטחון העירוניים של מוסדות החינוך לאורך כל השנה בכלל ובתקופה זו בפרט.

עם מעבר העיר ללמידה ללא מגבלות בהתאם להנחיות פיקוד העורף – בתי הספר ימשיכו לתרגל את ההגעה למרחבים המוגנים ולמרחבים עפ״י מדרגי הכי מוגן שיש.

לפני מספר ימים נערכה ישיבה מקוונת מטעם העירייה בהשתתפות הנהגת ההורים העירונית שאליה הוזמנו כלל ראשי הנהגוצ ההורים במוסדות החינוך בעיר, יחד עם אל״מ אופיר כהן, מפקד נפת השפלה, שבה קיבלו הסבר מפורט על הצפוי.

גני הילדים


ימשיכו ללמוד במקומות שבהם יש מיגון תקני אליו ניתן להגיע בזמן ההתגוננות (90 שניות). הגנים הלא ממוגנים ימשיכו ללמוד במקומות אליהם שובצו מתחילת המלחמה. גני הילדים יפעלו במתכונת של 6 ימי לימודים, החל מהשעה 7:30 ועד השעה 14:00.
צהרוני רשת חוויות יפעלו כבשגרה החל מ- 14:00 עד 17:00.

גני החנ”מ יפעלו באותן השעות כבשגרה. מעונות פלאגן וחלומוטף יפעלו מחר במתכונת השבוע שעבר; החל מיום שני 27.11 הם יפעלו כבשגרה. מעונות רשת חוויות פועלים כבשגרה כבר ממחר, יום א׳, 26.11. החוגים במרכזי חוויות יפעלו כרגיל החל מיום א, 26.11

בתי הספר
בתי הספר יתרגלו מחר, יום א׳ , את הגישה למיגון תקני או לחלופין את הגישה למרחב ״הכי מוגן שיש״ .
החל מיום שני בתי הספר בעיר יפעלו כבשגרה- ששה ימים בשבוע ובשעות הלימודים כבשגרה בהתאם להנחיות המיגון- הכי מוגן שיש.

צהרוני בתי הספר יחזרו לשעות הפעילות שבשגרה עד השעה 17:00. במקרה של הנחיות מיוחדות, ההורים יקבלו הודעה מהנהלת בתי הספר.

-כל האמור לעיל כפוף כמובן להתפתחויות הבטחוניות.

◼️ לקבוצת חדשות רחובות בווטסאפ לחצו כאן

צילום: Freepik

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן