הקרייה החסידית בלוד תוכפל; תקודם התחדשות עירונית לטובת זוגות צעירים 

בהובלתו של שר הבינוי והשיכון צפויה להיות מאושרת על-ידי מועצת שפיר הכפלת הנחלות ביישוב שכבר אושרה על-ידי רמ”י, וכמות תושבי היישוב צפויה להיות מוכפלת לראשונה מזה עשרות שנים.

שר הבינוי והשיכון בסיור בעיריית לוד: “משרד הבינוי והשיכון בשיתוף פעולה עם ראש העיר יכפיל את את הקרייה החסידית ויקדם התחדשות עירונית בעיר לטובת הזוגות הצעירים”

בהובלת השר הרב גולדקנופף: לראשונה מזה עשרות שנים המועצה האזורית שפיר צפויה לאשר את הכפלת היישוב קוממיות

במסגרת הסיורים ברשויות ובמועצות מקומיות שמקיים שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, במטרה לעמוד באופן בלתי אמצעי על הצרכים המקומיים ולספק פתרונות בשטח, הגיע אתמול (ה’) שר הבינוי והשיכון יחד עם מנכ”ל משרדו יהודה מורגנשטרן, מנכ”ל רמ”י ינקי קוינט, הרמ”ט מוטי בבצ’יק, עינת גנון סמנכ”לית הרשות להתחדשות עירונית ובכירי משרד הבינוי והשיכון ורמ”י, לסיור ולדיון מקצועי במועצה האזורית שפיר, ביישוב קוממיות ובעיר לוד.

את הסיור במועצת שפיר פתח השר הרב גולדקנופף ביישוב קוממיות, ועמד מקרוב על ההתפתחות של היישוב וההחקלאות החרדית הוותיקה במקום.

במתנ”ס המקומי קיימו שר הבינוי והשיכון ופמלייתו ישיבת עבודה עם פרנסי היישוב והמרא דאתרא הגר”מ מנדלסון שליט”א, שם דנו בצרכים של היישוב ובדרכים להרחבתו, קידום הקמת מרכז מבקרים למצוות התלויות בארץ ביישוב וההסדרים מול רמ”י לטובת המשך שגשוג היישוב.

בפתח הישיבה במועצה האזורית שפיר, עם ראש המועצה אדיר נעמן ומנכ”ל המועצה, התייחדו שר הבינוי והשיכון והמשתתפים עם זכרם של הקדושים הי”ד תושבי המועצה, שנהרגו על קידוש ה’ במתקפת הטרור בשמחת תורה. בדיון העלה השר שורת פתרונות ודרכים לטובת הרחבת היישובים בתחומי המועצה. ראש המועצה בישר לשר הרב גולדקנופף, כי במסגרת שיתוף הפעולה ההדוק עם היישוב קוממיות, הוא מתכוון להשלים את שיפוץ מוסדות החינוך במקום עד סוף השנה.

בהובלתו של שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, צפויה להיות מאושרת על-ידי מועצת שפיר הכפלת הנחלות ביישוב שכבר אושרה על-ידי רמ”י, וכמות תושבי היישוב צפויה להיות מוכפלת לראשונה מזה עשרות שנים.

בישיבת עבודה שהתקיימה בבית הכנסת המרכזי שיכון חב״ד בלוד בשכונת חב”ד, בהשתתפות סגן השר ח״כ הרב יעקב טסלר, בכירי העירייה וראש העיר עו”ד יאיר רביבו, המרא דאתרא דחסידי חב”ד בעיר הגה”ח רבי בועז יורקוביץ שליט”א, חבר המועצה הרב שמואל בורקיס וראשי הקהילה, הועלה בפני השר הצורך לגיבוש פתרונות עבור מגורי מאות משפחות של קהילת חב”ד הוותיקה בעיר.

ראש העיר הציג לשר הבינוי והשיכון את המבנים הישנים והמסוכנים בשיכון לצד ההתקדמות במיזמי התחדשות עירונית ברחבי העיר. רה”ע הדגיש כי הוא שואף להכפיל את הקהילה החסידית בעיר ולקלוט זוגות צעירים חרדים בלוד

השר הרב גולדקנופף הבטיח לסייע במסגרת משרדו לקידום מיזמי התחדשות עירונית ופינוי בינוי בעיר, לחיזוק מבני השיכון ולבניית מקווה גברים שייתן מענה לאברכי הקהילה והבטיח כי אנשי משרדו יסייעו בכל הצריך להתפתחות קהילת חב״ד באזורים הסמוכים לשכונה הוותיקה.

בישיבת עבודה שהתקיימה בעירייה עם רה”ע והנהלת העיר, יחד עם המהנדסים וחברי המועצה, נדונה ההתפתחות בדרום ובצפון העיר בדמות אלפי דירות חדשות בנוסף להתחדשות עירונית ולהסכם הגג הקיים. בסיום הביקור סיכם שר הבינוי והשיכון עם ראש העיר ואנשי המקצוע על לוחות זמנים ודיוני המשך לטובת קידום ההתחדשות והתרחבות של העיר לטובת תושבי לוד.

 

◼️ לקבוצת חדשות לוד והסביבה בווטסאפ  לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות מועצות אזוריות בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות אשקלון בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות קרית גת והסביבה בווטסאפ לחצו כאן

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – כלכלה, נדל”ן הייטק ועסקים לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: מישל אמזלג

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן