יום האחות הבינ”ל: נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות

“חוסנה של מדינת ישראל נשען על מערכת הבריאות ועל מקצועיותם של האחיות והאחים בשגרה ובחרום

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי, ח׳ בניסן, 16 באפריל אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות, לרגל ציון יום האח/ות הבינלאומי שיחול בחודש הבא.

האירוע נערך במעמד שר הבריאות, אוריאל בוסו, מנכ״ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ויו״ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן.

כמו כן, במהלך האירוע הוענקו תעודות הצטיינות ל-30 אחיות ואחים מצטיינים, אשר בעשייתם מגלמים מעשי גבורה תוך פעולה באומץ וחירוף נפש במטרה להציל חיים.

במסגרת האירוע, קיימה רעיית נשיא המדינה שיח פתוח ומרגש עם האחות נילי מרגלית, אשר נחטפה בשבעה באוקטובר מקיבוץ ניר עוז ושוחררה לאחר כ-55 ימים בשבי החמאס. ועם האחות נירית הונוולד קורנפלד, האחות הקהילתית בקיבוץ בארי אשר נלחמה במשך שעות להציל את חייהם של הפצועים בקיבוץ.

בשיחתן שיתפה נילי מרגלית על אופן הטיפול ביתר החטופים בזמן השבי: ״כשהייתי שם, הייתי עם אנשים מהקהילה שלי שידעו שאני אחות, ומהר מאוד הבנתי שיש צורך לטפל בהם, לעזור להם ולהבין איפה אנחנו נמצאים ואיך אנחנו שורדים כולנו יחד ובאמת לקחתי על עצמי את התפקיד״.

נירית הונוולד קורנפלד שיתפה בחוויותיה מהשבעה באוקטובר: ״לא חשבתי פעמיים, עזבתי את המשפחה שלי ורצתי לטפל בפצועים בקיבוץ. המחבלים היו שעתיים מחוץ למחבוא שלי עד שהגיע הצבא וחילץ אותי. בשלב הזה לא הסכמתי להתפנות מבלי לחלץ פצועים נוספים ולחזור למשפחתי״.

נשיא המדינה פנה אל המצטיינים ואמר:

״זה כבוד עצום עבורנו לראות מערכת כל כך מרשימה עם עובדות ועובדים שעושים עבודת קודש יום-יום, שעה-שעה להצלת חיים, בהגשת עזרה וטיפול רפואי, בתחום בריאות הנפש ובכל המכלולים. באמת ובתמים אתם מקור לגאווה, בארץ ובעולם כולו. מכל העולם מדברים איתי על מערכת הבריאות המופלאה שלנו.

אני מאחל לכם שתדעו גם ימים שקטים ורגועים יותר, בתוך הלחץ הגדול. אני רוצה גם להביע הוקרה מיוחדת, וחיבוק, לאחיות ולאחים מהעוטף, מהצפון, ממשפחות המפונים, ובמיוחד מהמשפחות השכולות, ומשפחות החטופים. כולנו מודים לכם מעומק הלב, ומאחלים לכם רק בשורות טובות, חג פסח כשר ושמח, לכם ולמשפחות, ושנדע ביחד ימים טובים יותר״.

שר הבריאות אוריאל בוסו:

“השנה יום האחות הבינלאומי מתקיים בצל אירועי ה-7 באוקטובר ומלחמת ‘חרבות ברזל’. ימים מורכבים למדינת ישראל שבהם הוכח שוב כי מערכת הבריאות שלנו היא מהטובות ביותר בעולם. כל זאת, בזכות ההון האנושי האדיר שמרכיב אותה ובפרט – האחיות והאחים –שהתגייסו ונרתמו לטפל בפצועים הרבים ובאזרחים שפונו מביתם בגבורה ובעוז. האחיות והאחים הוכיחו כמה תפקידם משמעותי לעמידה באתגרים שהציבה המלחמה למערכת הבריאות, וכמה פועלם ותרומתם הם הכוח שמניע את המערכת כולה בעת שגרה וביתר שאת בשעת חירום”.

מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב:

“חוסנה של מדינת ישראל נשען על מערכת הבריאות ועל מקצועיותם של האחיות והאחים בשגרה ובחרום. בחודשים האחרונים נחשפנו לאירועי גבורה אזרחית של אחיות ואחים שלחמו על חייהם של הפצועים בזירות קרב קשות, גם לא במסגרת תפקידם, תוך סיכון חייהם.
גבורה זו היא סמל של מסירות, מקצועיות, אהבת האדם ואנושיות ואת כל אלו אנו מבקשים להוקיר.

יום האחות הבינלאומי השנה, שם זרקור על עשייה זו של אומץ וגבורה בכל מה שהתרחש בשבעה באוקטובר, ובכל מקום וזמן מאותו היום, מהקרבות ועד חדרי הטראומה, בבריאות הנפש ובשיקום, בבתי החולים ובקהילה, במרפאות ובצבא ובהתמודדות עם הצלת חיים ועם שכול״.

יו״ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן:

“בזכותכם, אחים ואחיות יקרים, יותר ויותר לבבות שרדו את התופת ובעזרתכם יותר ויותר פצועים יוכלו לחייך אל העתיד”.

 

◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – בריאות ורפואה  לחצו כאן

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן