news08.net/ads.txt

יום התרמה ארצי לעמותת המרכז לעיוור בישראל ועמותת עלם לנוער בסיכון

ההתרמות תבוצענה ביום רביעי הקרוב 21.2.24 על ידי תלמידי חטיבות בינים ברחבי הארץ.

דווקא עכשיו – יותר מתמיד 

פותחים את הלב  ומושיטים יד לעשרות אלפי בני נוער במצבי סיכון ואנשים עם עיוורון ולקויות ראייה

פתחו את הדלת לתלמידי חטיבות הביניים, אשר יתרימו למען עמותת המרכז לעיוור בישראל ועמותת עלם לנוער בסיכון

ביום רביעי, ה- 21.2.24, יתקיים יום התרמה משותף לעמותת המרכז לעיוור בישראל ועלם – העמותה לנוער במצבי סיכון, אשר משלבות כוחות ליום התרמה ארצי, שמטרתו לתמוך בעשרות אלפי בני נוער במצבי סיכון ובאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, שמספרם זינק ומצבם הורע מפרוץ המלחמה.

ההתרמות תבוצענה על ידי תלמידי חטיבות בינים ברחבי הארץ. נציגי העמותות מגיעים בימים אלו לבתי ספר ברחבי הארץ כהכנה לפעילות יום ההתרמה ומקיימים הסברות לתלמידים המתרימים בנושא החשיבות הרבה הנודעת לפעילות העמותות, שהתעצמה במלחמה – אלפי בני נוער מפונים, שנעקרו מבתיהם, נחשפו בחלקם לסרטוני הזוועות וחוסנם הנפשי נפגע ללא היכר,  ואנשים עם מגבלת ראייה (לרבות לוחמים שנפגעו בעיניהם), שנאלצו לעקור מסביבת המגורים המוכרת לסביבה חדשה על כל הקושי הטמון בכך. . פעילויות הסברה אלו פותחות בפני התלמידים צוהר לעולמם של אנשים עם עיוורון ובני נוער במצבי סיכון, שדווקא עכשיו, יותר מתמיד, זקוקים להושטת היד.

עמותת עלם

עמותת עלם פוגשת יותר מ-12,000 בני נוער, צעירים וצעירות מדי שנה ומסייעת להם בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה. בני הנוער אותם עלם פוגשת מתמודדים עם רצף רחב של מצוקות, החל מדיכאונות וחרדות, דרך אלימות ברחוב, בבית או ברשת, פגיעות מיניות, נשירה ממסגרות לימודיות, הפרעות אכילה, פגיעות עצמיות, התמכרות לסמים ואלכוהול, ועד למצבי ניתוק קשים כגון מעורבות בזנות וחסרות בית.

אלפי העובדים והמתנדבים של עלם מאתרים את בני הנוער – ברחוב, ברשתות החברתיות, בבתי הספר, בזולות ובמסיבות. הם יוצרים עימם קשרי אמון, מסייעים להם להיחלץ מהמצוקות והופכים עבורם עוגן משמעותי ויציב. מאז ה-7 לאוקטובר, עלם פעילה בכ15 מוקדים אליהם פונו תושבי הדרום, הצפון ועוטף עזה, ומעניקה לבני הנוער מקום בטוח לשתף ולקבל תמיכה רגשית ומענה ראשוני למצוקותיהם. עלם פועלת בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה, משרדי ממשלה נוספים, רשויות מקומיות וגופים פילנתרופיים.

הפוך על הפוך קריית שמונה הוא מרכז נוער של עמותת עלם, העובד בשיתוף פעולה עם אגף החינוך ותכנית 360 ברשות. המרכז מהווה מרחב רגשי-חברתי עירוני לבני נוער על רצף הסיכון בגילאי 12-18, המופעל על ידי צוות עובדים ומתנדבים מהקהילה. המרכז פתוח בימים א’-ד’ בין השעות 16:00-21:00 ובימי חמישי עבור הצעירים מגיל 18 ומעלה בין השעות 18:00-22:00. הפוך קריית שמונה מסייע לכ-20 נערים ונערות בערב או לכ-150 בשנה. בני הנוער בהפוך מתמודדים עם מגוון של מצבי סיכון, כגון: בדידות, דכאון, אלימות, וונדליזם, שימוש באלכוהול וסמים, מיניות וקשיים במסגרות החינוכיות.

המגדלור בקרית מלאכי מרכז נוער בשיתוף פעולה עם אגף לשירותים חברתיים.

המרכז מהווה מרחב רגשי חברתי הנותן מענה לנוער במצבי סיכון בעיר מגילאי 12-18, המרכז פתוח ימים א’, ב’, ג’ בשעות 18:00-21:00. במרחב  יש צוות עובדים ומתנדבים. המגדלור נותן מענה ל-115 נערים בשנה ולכ-25 נערים ונערות בערב .

בני הנוער המגיעים למגדלור מתמודדים עם מגוון מצבי סיכון כגון: מצב סוציו אקונומי נמוך, נשירה גלויה וסמויה,  ממסגרות בית ספריות, שימוש בחומרים ממכרים ומיניות לא מותאמת גיל.

עמותת עלם מפעילה בלוד ניידת עבודת רחוב בשיתוף אגף השירותים החברתיים ואגף החינוך. 2 לילות בשבוע (ב’,ה’) יוצאים לרחוב צוותים של רכזים ומתנדבים על מנת לאתר וליצור קשר עם נוער וצעירים על רצף הסיכון. הצוותים מציעים קשר משמעותי ומיטיב אשר באמצעתו מתרחב מגוון האופציות של בני נוער לשינוי בחייהם. צוותי הניידת מסייעים להפנות את הנוער הרלוונטי למענים רשותיים וארציים ומלווים את תהליכי הקליטה שלהם במענים השונים.

בנוסף בי”ס דרכא בעיר משתתף בפרוייקט ‘שותפים לדרך’ במסגרתו חונכים עובדי חברת ‘אדמה’ את תלמידי בית הספר במסגרת של חונכות אישית שבועית.

המרכז לעיוור בישראל (ע”ר)

המרכז לעיוור בישראל הינו ארגון גג, המייצג עשרות עמותות וארגונים למען ושל אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. בישראל חיים כ- 24,000 אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, המחזיקים בתעודת עיוור. המרכז לעיוור בישראל פועל לשיפור איכות חייה של אוכלוסיית האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לקידום מעמדה ותדמיתה, לעידוד עצמאותה ולשילובה המלא בחברה בכל תחומי חיי היומיום.

במרכז לעיוור בישראל אנו חולמים על עולם בו אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה יוכלו לחיות חיים מלאים בחברה פתוחה, נגישה ומכבדת. אנו נאבקים יום יום על זכויותיהם של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. ההכנסות ממבצע ההתרמה יתמכו בפעילותן הברוכה והחשובה של האגודות למען העיוור, שפועלות בכל רחבי הארץ ואשר מספקות מסגרת קהילתית תומכת, חברתית ותעסוקתית כאחת לאנשים עם מגבלת ראייה. לתרומה היכנסו לקישור.

■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן

◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן

צילום: עלם

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן