fbpx

כך זה יראה: מתווה פעילות הכדורגל המקצועני – עונת 2020/21

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

משרדי הבריאות והספורט, אישרו היום (חמישי) את מתווה הפעילות לעונת המשחקים 2020/21 עבור קבוצות הליגות המקצועניות. המתווה שהוגש על ידי מנהלת הליגות, לאחר דיונים רבים שנערכו לאורך החודשים האחרונים כולל את העקרונות הבאים.

ממונה קורונה: כל קבוצה תמנה "ממונה קורונה" לכל קבוצה ולכל מתקן (אימונים ומשחקים). ממונה הקורונה יהיה האחראי על יישום ההנחיות השונות שיועברו מעת לעת על ידי המנהלת ו/או הנחיות משרד הבריאות.

בידוד/התנהלות השחקנים ובעלי התפקידים: החל מיום 28/08/2020, יוכלו השחקנים לצאת מביתם גם מעבר לפעילויות הקבוצה, תוך שמירה על העקרונות הבאים:

א. הימנעות מהתקהלויות או מהשתתפות באירועים המוניים.

ב. הימנעות משהייה במקומות ציבוריים בהם אנשים מסתובבים ללא מסיכות, כגון ברים, מועדונים, בריכות, חדרי כושר וכו'.

בכל יציאה מהבית ישמרו השחקנים על הנחיות משרד הבריאות בהקפדה יתרה, בדגש על עטיית מסיכה, כללי הריחוק החברתי ושמירה על היגיינה.

צוות מקצועי ומנהלתי (מנהלים, עוזרי מאמן, אנשי רפואה, אנשי משק, מנהלה וכיו"ב) וצוות השופטים, לא יהיו מחויבים בבידוד וישמרו בכל יציאה מהבית, על כללי שמירת המרחק ויעטו מסיכות (למעט הצוות המקצועי שישתתף בפועל בהעברת האימונים בזמן האימונים ואנשי הצוות והשחקנים אשר יהיו רשומים בטופס המשחק הרשמי בזמן המשחקים, כמו גם צוות השופטים במהלך המשחק). צוותים אלו יימנעו ככל הניתן ממגע עם השחקנים.

בדיקות בריאות: כפי שהיה בעונת המשחקים הקודמת, פעילות השחקנים ואנשי הצוות באימונים ובמשחקים תהיה בכפוף לעמידה בבדיקות בריאות כפי שהוגדרו על ידי משרד הבריאות.

התנהלות במקרה של חשיפה לחולה קורונה מאומת:

• ככל ששחקן (או איש צוות/מנהלה אשר היה במגע ישיר עם שחקנ/ים) ימצא חיובי לנגיף או לחילופין, שחקן או איש צוות/מנהלה נחשף לחולה מאומת מחוץ למתחם האימונים/משחקים, יעברו כל שחקני הקבוצה ואנשי הצוות אשר באו במגע עם החולה המאומת בדיקות קורונה. כמו כן ייכנסו כל השחקנים ואנשי הצוות הרלוונטיים לבידוד ביתי בהתאם להנחיות משרד הבריאות. במהלך תקופת הבידוד הביתי, יוכלו השחקנים ואנשי הצוות לצאת לאימוני ומשחקי/פעילויות הקבוצה בלבד.

• נבדק שבדיקתו תמצא חיובית, יישאר בבידוד ביתי מלא בהתאם לכללי משרד הבריאות ולא יחזור לפעילות עד להגדרתו על ידי גורמי הרפואה כמחלים מנגיף הקורונה.

• נבדק שבדיקתו תמצא שלילית, ישלים את תקופת הבידוד הביתי על פי הנחיות משרד הבריאות, אולם יהיה רשאי לצאת במהלכה לפעילויות הרשמיות של הקבוצה (אימונים, משחקים, שהיה משותפת עם הקבוצה, בדיקות רפואיות וכו') בלבד.

• שחקנ/ים ו/או אנשי צוות אשר יגלו סימפטומים של המחלה כפי שהוגדרו על ידי משרד הבריאות, יעברו בדיקת קורונה ועד לקבלת תשובה שלילית, ישארו בבידוד מלא ללא אפשרות ליציאה לפעילות הקבוצה.

קבוצה/שחקנים החוזרים מחו"ל לאחר פעילות בינלאומית רשמית: שחקני ואנשי צוות מקצועי/מנהלתי של קבוצה/נבחרת שיחזרו מפעילות בינלאומית רשמית בחו"ל (שחקני נבחרות או קבוצות המשתתפות במסגרת התחרויות המאורגנות על ידי פיפ"א/אופ"א), לא יכנסו לבידוד ביתי ויוכלו לחזור לפעילות הקבוצה באופן מיידי.

הנחיות נוספות:  כמו כן יפעלו הקבוצות בהתאם לכללים ולהנחיות של משרד הבריאות כפי שהיו נהוגים בעונת המשחקים הקודמת, בכל הקשור להתנהלות במתחם האימונים, באצטדיון ביום המשחק, חיטוי המתחמים, שימוש במקלחות, נסיעות והגעה לאימונים ולמשחקים ועוד.

יו"ר המנהלת, ארז כלפון: "לאחר עבודה מאומצת שכללה דיונים רבים, קבע משרד הבריאות את מתווה הפעילות לעונת המשחקים 2020/21. אני מאמין בלב שלם כי המתווה כי שאושר, יאפשר את התחלת וסיום עונת המשחקים באופן תקין. אין ספק שבדרך יהיו קשיים ואתגרים רבים וברור שנצטרך לתת מענה נקודתי לכל בעיית הדבקות או חשיפה לחולים שיהיו בקבוצות כפי שנעשה בימים אלו ממש, אולם מתווה הפעילות כפי שפורט יאפשר את קיום המשחקים עם פגיעה ספורטיבית מינמלית.

אני מבקש להודות לשר הבריאות, יולי אדלשטיין, שר התרבות והספורט חילי טרופר והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, אשר עבדו לילות כימים לאישור המתווה על מנת שנוכל לקיים את פעילות הכדורגל המקצועני גם העונה, להסב הנאה למאות אלפי האוהדים ולדאוג לפרנסתם של אלפי משפחות. אני מצפה כי מנהלי הקבוצות, המאמנים והשחקנים יגלו אחריות ויפנימו את חשיבות השמירה על כללי משרד הבריאות. אפשרנו לשחקנים לצאת מהבידוד הביתי, אולם עליהם להימנע מהמצאות המקומות העשויים לסכן את בריאותם ואת המשך פעילות הליגה. אנא גלו אחריות רבה ותתנהגו בהתאם. בהזדמנות זו ולקראת פתיחת העונה, אבקש לאחל לקבוצות ולקהל עונת כדורגל ספורטיבית, מוצלחת ובעיקר בריאה".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן