פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה לסברי (85), ראש המועצה המוסלמית העליונה בירושלים וסמכות דתית מוסלמית עליונה בעיר וברשות הפלסטינית, על ההחלטה להעמידו לדין בגין עבירות הסתה לטרור זאת בכפוף לשימוע שייערך לו. ההחלטה התקבלה באישור היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה.
בשני אירועים במהלך אוקטובר 2022 הגיע החשוד לביקור ניחומים בבתי משפחת מפגעים. על פי החשד, במהלך הביקורים הסית החשוד לטרור בעודו מצולם תוך דברי שבח למפגעים. הסרטונים פורסמו על דעתו של סברי בעמוד הפייסבוק המוביל של האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים.
לאחרונה הוגשה עתירה המבקשת להעמיד את החשוד לדין, בתגובת המדינה שנמסרה היום לבג״ץ נכתב כי נוכח ההחלטה על העמדה לדין, העתירה התייתרה.
מארגון לביא נמסר: עקרימה סברי ממשיך דרכו של המופתי חאג’ אמין אל חוסייני מסית לא הפסקה לרצח יהודים, הגיעה העת למיצוי הדין.
אנו מברכים את משטרת ישראל ופרקליטות המדינה על ההחלטה להעמיד לדין את צורר היהודים עקרימה סברי, אנו מודים לעורכי הדין ערן בן ארי ואסף תכלת שהגישו את העתירה לבג”צ, לקול היהודי על כתבות התחקיר בעניינו של המופתי, ולארגונים אם תרצו ולך ירושלים ולפורום בוחרים בחיים על השותפות במהלך שהביא להעמדתו לדין של המופתי.
◼️ לקבוצת חדשות ירושלים והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/משפט/עורכי דין/פלילי לחצו כאן