מועדון הקריאה של ספריית המושבה – ממשיכים לקרוא עגנון – ״על בלק, הכלב הדמוני״ – בהנחיית עדין בן נר
קריאה משותפת בספרייה של כתבי עגנון והפעם עם הרומן המונומנטלי ״תמול שלשום״.
נבקש לפצח את התעלומה הכבירה של הרומן: פשר הופעתו הסמלית של הכלב בלק השובב המפציע באמצע היצירה, ופגישתו עם יצחק קומר, בן העלייה השנייה, המשנה את מסלול חייו וגורלו הטראגי של יצחק. נדון בהופעותיו השונות של הכלב, ונשאל מדוע עגנון בוחר לספר את סיפורה של העלייה השנייה דווקא דרך עיניו של כלב רחוב?
על ידי קריאה בחלקים שונים מתוך הרומן, נתבונן על ירושלים של תחילת המאה ה-20 דרך הפנורמה ה”בלקית”, אשר אינה מבדילה בין חסיד אדוק לבין יהודי פשוט המבקש לעלות לארץ ישראל ולבנות ולהיבנות ממנה.
שני, 4.12 (שימו לב לשינוי בתאריך המפגש), בשעה 19:00 בספרייה – יש להירשם כאן.
אין צורך בקריאה מוקדמת. נקרא יחד במפגש. מוזמנים להביא כיבוד קל.
◼️ לקבוצת חדשות מזכרת בתיה בווטסאפ לחצו כאן