fbpx

נס ציונה מציגה: יום שלטון משותף בהובלת שמואל בוקסר וצעירי העיר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

נציגי הילדים והנוער פגשו את ראש העיר שמואל בוקסר, מנהלת אגף החינוך ובכירי עיריית נס ציונה, ליום שלטון משותף 2022. בני הנוער בחרו למקד את היום בשני נושאים מרכזיים: זכויות הילדים והנוער וביטחון אישי. בתום ברכות וסקירת פעילות הפרלמנט, התקיימו 2 מליאות שונות שכללו דיוני עומק בנושאים הנבחרים. במהלך הדיונים הציפו בני הנוער נושאים שמעסיקים אותם בחיי היום יום כמו גם הצעות לשיפור.

בהמשך לדיון הפורה במליאות התקבלו מספר החלטות משמעותיות: בנושא זכויות הילדים והנוער הוחלט להמשיך ולפעול לקידום שוויון מגדרי בבתי הספר, לפעול מול בתי הספר לשיתוף תקנון בית הספר (ששמו השתנה לאמנה) עם כלל התלמידים ובמטרה לקיים דיון פתוח לעדכון האמנה. הוחלט כי בני הנוער יוזמנו כדרך קבע להשתתף בוועדות העירייה: ועדות חינוך, אלימות ואלכוהול, תחבורה ועוד וישקפו באופן קבוע ועקבי מול בעלי התפקידים את קולות הנוער מהשטח.

בהמשך לדיון בועדת ביטחון במסגרתו הוצג סקר שהכין הפרלמנט ובדק מול הנוער את תחושת הביטחון האישי, הוחלט כי בני הנוער ירכזו אזורים בעיר בהם קיים לדעתם צורך בשיפור תאורת הרחוב. עוד הוסכם כי נציגי הנוער והילדים יוזמנו באופן קבוע לוועדת ביטחון ומיגור אלימות של העירייה וכי פרלמנט הילדים והנוער יקבל באופן שוטף מידע על קורסים, הדרכות ופעילויות שיזמה העירייה ויסיעו בקידום מעורבות והשתתפות בני נוער במסלולים השונים.

במסגרת היום הפורה ולאחר דיוני המליאות, התחלקו בני הנוער לקבוצות לצורך דיון ממוקד ואישי מול בעלי התפקידים השונים בעירייה. יו"ר פרלמנט הנוער דור סמגה וליהי אלשיך נפגשו עם ראש העיר, התעניינו בלו"ז העמוס, ושאלו את ראש העיר מה הם הנושאים אותם הכי חשוב לראש העיר לקדם. ראש העיר ענה כי אחד הנושאים הבוערים עבורו הוא הגדלת היצע מקומות עבודה לתושבי העיר, בתוך תחומי העיר כמו גם מקומות לבילוי מסחר ופנאי. בני הנוער התעניינו כיצד ניתן לנהל כל כך הרבה עובדים ולגרום להם לעשות את המוטל עליהם וראש העיר ענה כי הסוד הוא בבחירת האנשים הנכונים שפועלים קודם כי אכפת להם מתושבי העיר.

בני הנוער שיתפו את ראש העיר בחלום שלהם לקיים יום אימוץ לכלבים בעיר. יו"ר מועצת הנוער דור סמגה אמר: "יום חילופי שלטון הם הזדמנות שלנו, נציגי הילדים והנוער להיחשף לעבודה שנעשית מאחורי הקלעים לשאול שאלות, ולהבין טוב יותר את העשייה הציבורית שאנחנו חלק ממנה. הגענו למפגש לאחר הכנה ארוכה שעשינו, במסגרתה ריכזנו את הנושאים המרכזיים לדיון ודאגנו שאלו יכללו את הנושאים הבוערים והרלוונטיים לילדים ולנוער. אני שמח על שיתוף הפעולה הטוב עם ראש העיר וכלל בעלי התפקידים בעירייה ומאחל לנו להמשיך באותה הדרך".

ראש העיר שמואל בוקסר: "המפגש עם בני הנוער חשוב לנו לא פחות ממה שהוא חשוב לנערים ונערות, אנחנו למדנו מהמפגש הפורה היום המון. אני מזמין את בני הנוער להיות מעורבים באופן שוטף בעשיה העירונית. להציף את קולות השטח ורעיונות חדשים. לא תמיד נוכל להגיד כן. אבל תמיד נקשיב, נשמע רעיונות טובים ונחפש כיצד אנחנו יכולים לשפר ולבנות עבורכם עיר שנעים לחיות בה".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן