ערב ראש השנה: התפתחות מפתיעה בסוגיית פתיחת קברי ילדי תימן מזרח ובלקן!!

משרד הבריאות והמכון לרפואה משפטית מעדכנים ערב ראש השנה, כי בהתאם לחוק פתיחת קברים ילדי תימן מזרח ובלקן, נמצאה התאמה מלאה בין הפרופיל הגנטי של המנוח יוסף מלמד ז"ל לבין הפרופיל הגנטי של בני משפחתו.

תוצאות הבדיקות שנערכו ע"י מומחי המעבדה הביולוגית במכון הלאומי לרפואה משפטית נמסרו בהתאם לצו שניתן בתיק ולהוראות החוק לידי בית המשפט ובאמצעותו למשפחתו של המנוח יוסף מלמד. על פי תוצאות הבדיקה נמצאה התאמה מלאה בין הפרופיל הגנטי של המנוח יוסף מלמד ז"ל לבין הפרופיל הגנטי של בני משפחתו.

כזכור, לפני כחודש ימים בישר משרד הבריאות, כי המעבדה במכון הלאומי לרפואה משפטית הצליחה באופן תקדימי להפיק פרופיל גנטי משרידים שנלקחו בפתיחת קברו של המנוח יוסף מלמד ז"ל. בהמשך לכך נדגמו בני משפחתו מקרבה ראשונה ונמצאה התאמה מלאה בין הפרופיל הגנטי של המנוח יוסף מלמד ז"ל לבין בני משפחתו. חשוב לציין כי במקרה זה, ההשתמרות היחסית של שרידי המנוח והימצאות קרובי משפחה מדרגה ראשונה, אפשרו את המשך הליך הזיהוי והשוואה גנטית בין המשפחה לשרידים שהוצאו מהקבר.

מדובר באירוע תקדימי לאחר שבפתיחת הקברים בשנת 1997 נשלחו דגימות למעבדה מובילה בעולם שלא הצליחו להפיק DNA. משרד הבריאות והמכון הלאומי לרפואה משפטית ימשיכו לעמוד לצד המשפחות ולעשות את כל המאמצים בכלים המקצועיים העומדים לרשותם במטרה לשפוך אור בדבר גורל יקיריהן ולנסות להקל על לכאבם.

ד"ר נורית בובליל, מנהלת המעבדה במכון לרפואה משפטית: "בזכות הטכנולוגיות והניסיון העומדים כיום לרשות המעבדה במכון הלאומי לרפואה משפטית הצלחנו להתמודד עם דגימות D.N.A ברמת שימור נמוכה ובכמויות קטנות ולמצוא התאמה מלאה בין הפרופיל הגנטי של המנוח יוסף מלמד ז"ל לבין הפרופיל הגנטי של בני משפחתו. חשוב לציין, ההשתמרות הטובה של השרידים במקרה זה והימצאות קרובי משפחה מדרגה ראשונה הם אלו שאפשרו לערוך את הבדיקה באופן המיטבי ולקבל תוצאה מהימנה".

עו"ד מאיר ברודר, יועץ משפטי במשרד הבריאות, פרויקטור לפתיחת קברי ילדי תימן, המזרח והבלקן"אנו שותפים היום לאירוע היסטורי בפרשה כאובה המלווה מזה שנים רבות את החברה הישראלית. כמי שמלווה את הנושא שנים רבות ונפגש ורואה את צער וכאב המשפחות בחששותיהן ביחס לגורל יקיריהם,בזכות עבודה מאומצת של כלל הגורמים במשרד הבריאות והמכון לרפואה משפטית בתיאום עם משפחתו של יוסף מלמד הצלחנו, לראשונה, להגיע לתוצאה שאני מאמין שתיתן סיום לסיפור הכואב רב השנים שחווה המשפחה".

לעדכונים ישירים מחדשות 08 בווצאפ לחצו כאן 

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן