מערך המתנדבים הסביבתיים, שהוקם על ידי המשרד להגנת הסביבה והמחוז הדרומי של משטרת ישראל כחלק מהמאמץ להגברת השיטור והאכיפה הסביבתיים נחנך בבאר שבע ויכלול 21 מתנדבים; יחידה זו מצטרפת ליחידת המשמר האזרחי-סביבתי שהוקמה באחרונה במשטרת מחוז חוף
השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן:
“מגבירים את המשילות הסביבתית. אנחנו מודים למתנדבים החדשים שהצטרפו למשמר האזרחי הירוק בבאר שבע, ויתגברו את מאמצי המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל במלחמה בפשיעה סביבתית. המטרה של היחידה היא לשפר את איכות חיי התושבים, ואנחנו מקווים שהפיילוטים בתחנת באר שבע ובמחוז חוף יוכיח את עצמם והתוצאות יורגשו בשטח”
המשרד להגנת הסביבה והמחוז הדרומי של משטרת ישראל ממשיכים להגביר את מאמצי השיטור והאכיפה הסביבתית, בדגש על נושאי פסולת ורעש, עם הקמת יחידת המשמר האזרחי-סביבתי המשותף במשטרת באר שבע. יחידה זו מצטרפת ליחידת המשמר האזרחי-סביבתי שהוקמה באחרונה במשטרת מחוז חוף.
באווירת חג הפסח התקיים טקס הפתיחה הרשמית של יחידת מתנדבי הגנת הסביבה בתחנת באר שבע, בנוכחות סמנכ”ל בכיר לאכיפה ופיקוח במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן-דוד (בנדה), מ”מ ס’ ר’ אג”מ ורח”ט השיטור תנ”צ שלומי טולדנו, רמ”ח מתנדבים נצ”מ אבשלום אלמליח, מת”ח באר שבע נצ”מ שלמה דראי , רפ”ק רפי אינדי מ”מ רע”ן מתנדבים מחוז דרום, רמ”ד הגנ”ס סנ”צ ישראל גאלי, ס’ רמ”ד וק’ מתנדבי הגנ”ס רפ”ק שי איצקוביץ.
תוכנית המשמר האזרחי-סביבתי היא פיילוט ראשון מסוגו, הכולל עשרות מתנדבים, ומהווה מכפיל כוח בתחום הגנת הסביבה. המתנדבים שנבחרו לפיילוט אותרו מבין מתנדבים בעלי ותק של למעלה משנתיים במערך הסיור של המשטרה, ועברו הכשרות ייעודיות לתחום. מערך המתנדבים יאכוף וימנע עבירות סביבתיות, בדגש על השלכות פסולת, רעש ועוד.
להקמת היחידה, שתהווה מכפיל כוח בתחומה בתחנת באר שבע, מונה מב”ס מתנדבי הגנ”ס מתחנת באר שבע – רס”מ גיא קראט, ונבחרו 21 מתנדבים מהסיור בעלי וותק של שנתיים ומעלה.
לאחר הכשרה של 6 שבועות, המתנדבים הוסמכו במטרה לטפל בעבירות סביבתיות בדגש על השלכת פסולת, זיהום אוויר, מטרדי רעש וצער בעלי חיים. בנוסף, הוכשרו לשימוש בטאבלט משטרתי ולרישום דוחות הגנת הסביבה בגין השלכות פסולת, נהיגת שטח ברכב 4×4 ובסיום הוענק להם רישיון ממשלתי.
לטובת מימוש מטרות היחידה לאכיפה, המשרד להגנת הסביבה רכש ליחידה רכב 4×4, ציוד למתנדבים וליחידה כמו טאבלט קשר וציוד אישי למתנדבים.
היחידה תפעל בשיתוף פעולה מלא של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, מפקחי המשרד, שוטרי המדור להגנת הסביבה וגופי אכיפה נוספים למימוש ייעודם במלחמה לאכיפה כנגד עבירות סביבתיות הפוגעת באיכות החיים של האזרחים ולמניעת מפגעים ציבוריים.
◼️ לקבוצת חדשות באר שבע והסביבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/מהעולם/משפט/עורכי דין/פלילי לחצו כאן
■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן
◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן