דרבן אאוט? מה יהיה אין? ימים יגידו.
ובכן, בהמשך להחלטת ראש העירייה אלי לנקרי להשעות את הסכם ״ערים תאומות״ עם העיר דרבן שבדרום אפריקה ולבטל את שם הרחוב הקרוי על שמה, על רקע הצהרותיו האנטישמיות של נשיא דרום אפריקה והאשמת ישראל בפשעי מלחמה, מודיע לנקרי על חיפוש אחר השם שיחליף את רחוב דרבן.
לנקי: “אני מזמין את התושבים להציע שם חדש לרחוב “דרבן” המקביל לחלקו הדרומי של שטח שדה התעופה הישן, מכיכר התיירות בהצטלבות עם רחוב דרך מצרים ועד לכיכר הרויאל פארק. בהתאם להחלטת ועדת שמות רחובות ומועצת העיר, לא נושאים רחובות אילת שמות של אנשים, לכן אין להציע לרחוב שם של אדם מסויים. השמות שיוצעו בתגובות עד לתאריך 14.01.24 יובאו לבחירה בוועדת שמות רחובות”.
כזכור, במכתב ששיגר ראש העירייה לראש עיריית דרבן ציין ראש העירייה, כי העיר אילת משעה את הסכם “ערים תאומות” שנחתם איתה בשנת 1976 וכל שיתוף פעולה, זאת על רקע הזדהות עם האויבים האכזריים שלנו והצהרותיו האנטישמיות של נשיא דרום אפריקה כלפי מדינת ישראל כולל הוצאת הדיפלומטים שלה מישראל.
״הסכם ערים תאומות המסמל ידידות, סולידיות וקשרי חברות בין הערים, הופר דווקא בשעתנו הקשה ואנו חווים ביטול של עקרונות אלו, מצד מי שאמורה להיות ידידתנו״ אמר ראש העירייה וציין, כי אילת לא תקיים קשרים מכל סוג שהוא עם תומכי טרור ואנטישמים.
ראוי לציין, כי בצל המלחמה שלחו רוב הערים התאומות חיזוק לאילת ולישראל כראוי ביחסי תאומות וידידות כולל סיקור אוהד בתקשורת הזרה. בלטה במיוחד העיר קאמן בגרמניה שהציעה גם סיוע.
◼️ לקבוצת חדשות אילת והערבה בווטסאפ לחצו כאן
◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – חדשות מהארץ/פלילי לחצו כאן
רחוב חרבות ברזל
חרבות ברזל או העוטף