בחירות > סקר של פאנלס ק, 8 מנדטים למלול, 4 לדיל, 2 להומינר

מלול מקוב

 

הקמפיין של רחמים מלול עובד: בסקר שנערך בתחילת החודש עולה כי סיעת מחל זוכה לשמונה מנדטים בקרב הציבור. נתונים מפתיעים אחרים מתייחסים לסיעת רחובותי שתגרוף ארבעה מנדטים ופנחס הומינר עם שניים

בתאריכים 7-9 באוקטובר נערך מחקר על ידי מכון פאנלס בנושא הבחירותהמוניציפליות ברחובות בו השתתפו 417 מרואיינים בגילאי 17 ומעלה, בעלי זכות הצבעה אשר מהווים מדגם מייצג של העיר. לדברי המכון טעות הדגימה המירבית הינה כ-5 אחוזים. חישוב המשובים מעלה כי לפי תוצאות הסקר 32.5 אחוזים מכלל התושבים יצביעו לסיעת מחל בראשות רחמים מלול, 16% יצביעו לרחובותי שבהנהגת סגן ראש העיר, מתן דיל, בעוד לסיעת יש עתיד בראשות זהר בלום יצביעו 14.8%. הבית היהודי של אמיתי כהן זכה ל-9.8% כאשר הסקר בוצע עוד לפני שהודיעה שס”ד כי היא מסירה את תמיכתה. כידוע, הגר”מ מאזוז הסיר את תמיכתו מרשימת הבית היהודי וחב”ד, בשל הצבתה של ד”ר אביטל ביר (מספר 4), אשר הטענות כלפיה הינן שאינה שומרת על אורח חיים המתאים למפלגה דתית.

נתון מפתיע נוסף העולה מן הסקר מתייחס לרשימתו של פנחס הומינר, מחזיק תיק הכספים לשעבר זוכה לאמון מהציבור ויקבל 9.7% אף יותר מסיעת לב, הסיעה המאוחדת של יניב מרקוביץ מהעבודה עם הליכוד הזוכה ל-7.1%. כיכר העוז צברה 4.9%, רשימת שסד בראשות אבנר אקוע עומדת על 2.4% בלבד ואת הרשימה נועלת סיעת רחובות חופשית בראשות איטל בציר אלשיך.

המשמעות שעולה מן הסקרים היא שאם מחלקים את “עוגת המנדטים” מעניק הציבור כח גדול לראש העיר המכהן שיבנה מועצה חזקה עם קואליציה רחבה ובסך הכל 8 מנדטים. רחובותי ויש עתיד (החינוך בראש) צפויות לקבל כל אחת ארבעה מנדטים. שני מנדטים צפויים לקבל הרשימות של אמיתי כהן, פנחס הומינר ויניב מרקוביץ. אגב, בין כהן לבלום הסכם עודפים, כך גם בין מחל לסיעת לב. כיכר העוז, שסד ורחובות חופשית צפויות אף הן להיכלל במועצה עם מנדט בודד.

יצוין עוד כי מעטים שמעו על הסקר הזה – שנשמר בתוך כספת (עד לפרסום הבלעדי ב-כל רחובות גדרה, כמובן) והם הרימו גבה נוכח מספר המנדטים הגבוה לו יזכה על פי ההערכות מלול שכן דווקא דיל היה צפוי לעמוד בראש הרשימה החזקה. בחינה לאחור מצביעה כי גם בסקר שנערך לפני מספר חודשים על ידי פרופ’ כץ מ’מאגר מוחות’ נתונים דומים, קרי 8 מנדטים למלול. “מסתבר שקמפיין הגוועלד שלו עובד”, אמר אחד מהבקיאים ביותר במערכת הבחירות, “הוא הרי עושה קמפיין ‘תנו לי מחל’, כמו שביבי עשה ‘הערבים נוהרים’ וכו’. מלול לוקח את זה להצבעה אישית שלו מול כל השאר. בפרט שהם פונים ומזהירים את אנשי הליכוד שבגלל רועי שרעבי ולב ומתן דיל יש סיכוי שמחל תהיה מפלגה קטנה. ומסתבר שהקמפיין הזה עובד. אל תשכחי שלמלול יש אהדה בקרב תושבים רבים”.

נראה שבסיעת מחל כבר לא שאננים כפי שהיו לפני חודש, למשל או במילים אחרות: מלול לא נח. הקמפיינרים עובדים, מנהל המטה משה כהן לקח חופשה מן העבודה והמועמדים כולם ממשיכים לעבוד בכל המרץ לרבות קיום חוגי בית רבים. בשבוע שעבר נפגשו מלול ושות’ עם נציגי שכונת אושיות. “פגשתי תושבים שאכפת להם מהנעשה בעיר ובשכונה, סקרתי בפניהם את המהפכה החיובית שעשינו בעיר ובשכונה בשנים האחרונות, וכן את תכניותינו בעתיד”, ציין מלול. “המפגש התקיים באווירה טובה וחיובית והובטח כי לאחר שיבחר ועד ו/או נציגות מוסכמת של השכונה יתקיימו איתי מפגשים שוטפים כדי לטפל בכל הצרכים של השכונה. ביחד נמשיך בע״ה להצעיד את השכונה קדימה ולקדם במרץ את התוכנית להתחדשות עירונית שהתחלנו לתכנן בשכונה”.

בשלישי האחרון נפגש מלול עם תושבי שכונת מקוב. בחשבון הפייסבוק שלו כתב: “האזנו לצרכים ולמה מעסיק אותם, השמענו וסיפרנו על מה שנעשה ועל מה שעוד עתיד להיעשות. מזכיר לתושבי השכונה ולכלל תושבי העיר, כדי להמשיך את העשייה ואת המהפכה, אני זקוק לתמיכתם בי לראשות העיר ובסיעתי מחל למועצת העיר”. ברביעי אגב, לאחר סגירת הגיליון, קיים מפגש עם תושבי שכונת המדע.

 

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן