“ניגונים של שמחה” הסינגל הרביעי מתוך האלבום הראשון של היוצר והזמר עומרי גורן
השיר נכתב בשבוע השלישי של מלחמת חרבות ברזל בזמן שעומרי היה בהפוגה מהלחימה בעזה. עומרי כתב והלחין את השיר “ניגונים של שמחה” יחד עם מאור ספיר ואלמוג טבקה שגם הפיק את השיר מוסיקלית.
השיר נכתב בתקופה שבה האחדות של עם ישראל עמדה במבחן. השיר הוא חיבור מדוייק בין עצב לשמחה הן במילים והלחן והן בהפקה של אלמוג טבקה. המטאפורות של הלילה והחושך אל מול הירח. הפסנתרן עם הידיים הקשורות שרק רוצה להשתחרר ולנגן מנגינות שלא נשכחות. כל אלו בהשראת התקופה. השיר הוא תפילה לימים של אור, אחדות וניגונים של שמחה.
עומרי גורן, בן 28 מירושלים, במקור מאלעד. מוסיקאי מגיל 9 כשלמד לנגן על קלרינט. לאחר מכן המשיך ללמוד לנגן על גיטרה ופסנתר מגיל 12.
כנער באלעד היה בן בית אצל משפחת גדסי שם התחנך מוסיקלית אצל יאיר גדסי, ניגן ושר בחפלות היומיות.
מגיל קטן נחשף לניגונים אשכנזיים של חב”ד ולסלסולים התימניים אצל הגדסים. אלו ההשפעות העיקריות ביצירות ובשירה של עומרי כיום. שילוב של פופ עם האיתניות וסלסולי נשמה.
עומרי החל להלחין ולכתוב שירים מקוריים כבר בגיל 14. לעומרי נפש טהורה של אמן. בהופעות הוא מספר: “המוסיקה היא מתנה מהקדוש ברוך הוא. ואני עצמי כלום ושום דבר חוץ מצינור להעביר את האור והשפע של המוסיקה. אני מייחל לנגן ולשיר על מדרגות בית המקדש יחד עם כל עם ישראל.”
בשנתיים האחרונות עומרי מופיע בכל הארץ בעיקר אצל סטודנטים באוניברסיטאות ומכללות וצובר קהל רב.
המלחמה הכתה בכולנו ועומרי גויס למילואים. בתחילה לחם בבארי ועלומים ועסק בטיהור השטח ממחבלים ולאחר מכן עבר ליחידת סריקה ואיתור חללים ולוחמה תחת אש בתוך עזה.
בין ההפוגות יצא להופיע בפני עם ישראל בחתונות ובריתות כמו גם במופעים עבור משפחות שכולות וניצולי נובה.
כעת עומרי עובד על האלבום הראשון שלו ועל מופע אחדות גדול בעזרת השם יחד עם עם ישראל היפה.
◼️ לקבוצת חדשות בווטסאפ – רכילות וברנז’ה, בידור, טלוויזיה, מוסיקה לחצו כאן
■ לקבוצת חדשות בווטסאפ – מלחמה בישראל חרבות ברזל לחצו כאן
◼️ לרשימת קבוצות הווטסאפ השוות שכדאי לכם להצטרף אליהן – לחצו כאן