התרגשנו!! אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים הובילו את טקס יום הזיכרון באנדרטת גדוד 55 ברחובות

עיריית רחובות ורשת חוויות רחובות, קיימו  את טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה  ברחבת אנדרטת גדוד 55 בהשתתפות המשפחות השכולות, כשהם שמים במרכז את האוכלוסיות עם הצרכים המיוחדים ומלווים אותם בהובלת הטקס הממלכתי לזכר הנופלים. 

את ההכנות והטקס ניהלה רכזת אוכלוסיות מיוחדות במרכז קהילתי חוויות שוויץ המדע, דיקלה אסא עם אנשים עם צרכים מיוחדים, המשתייכים למועדונים חברתיים לאנשים עם מוגבלויות הפועלים כל השנה ברשת חוויות, ביניהם מועדוני קטן עלינו, מעגלי קריאה וקבוצת התיאטרון אותה מוביל יוסי זיו, מי שגם אמון על הכנת המשתתפים לטקס, לימודי ההקראה והעמידה מול הקהל. מנכ"ל רשת חוויות, גולן ביטון, מציין כי חלק ממשתתפי הטקס גרים בקהילה, חלקם דיירי מערך הדיור של אק"ים רחובות והוסטל אלו"ט. בטקס השתתפו גם רקדנים מלהקת גלגלי ר.נ.י (בעמידה ובישיבה על כסאות גלגלים), חבורת הזמר של דיירי ניצן רחובות, זמרים מלהקת 'רוח חדשה', קהילה נגישה רחובות ומתנדבים מהקהילה.

אמיתי כהן, סגן ראש ויו"ר רשת חוויות, אמר כי: "עם ישראל מתאחד עם הכאב הבלתי נסבל, המחיר הבלתי נתפס של הזכות לחיות חופשיים בארצנו. זכות שעבורה מסרו מיטב בנינו ובנותנו את נפשותיהם. אותו מחיר שמלווה את המשפחות השכולות יום ביומו בחלוף השנים – והכאב אינו חולף. אותו כאב אינו פוסח על איש מבני עמנו, בהם האוכלוסיות המיוחדות, שהן חלק בלתי נפרד מזכות קיומנו, שהן עבורנו חלק בלתי נפרד מהמדינה, מהחברה ומהקהילה. אין מילים בפי להודות להם ולכל אותם ארגונים ואנשים נפלאים, שעושים את ההבדל ויוצרים שוויון בין אנשים – והרי מהי מדינה יהודית ודמוקרטית אם לא חברה בעלת יכולת לחבק את האנשים המיוחדים ולאפשר גם להם לעטוף את משפחות השכול באהבת אין קץ? לאור ערכים אלו, מסירותם ונחישותם של הנופלים נמשיך להגן על המולדת, על החופש, על השוויון ועל הקיום – כפי שציוו לנו הנופלים".

אורית שרגאי, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק אוכלוסיות מיוחדות, אמרה כי: "טקסי יום הזיכרון הם תמיד מרגשים ונוגעים בלב של כולנו. אבל הטקס פה, באנדרטה, הוא מרגש במיוחד וייחודי בישראל, שכן מובילים אותו אנשים עם צרכים מיוחדים. אנשים המלמדים אותנו יום יום על התמודדות עם קשיים והתגברות על אתגרים בכדי להרגיש חלק שווה ובלתי נפרד מהחברה בכל תחומי החיים. הם שמלמדים אותנו על הכלה וקבלת השונה, על נחישות והתמדה, ההובלה שלהם את הטקס היא ביטוי להצלחתם. זוהי עבורי זכות גדולה להיות כאן כמחזיקת תיק אוכלוסיות מיוחדות בטקס שהם מובילים".

מערכת חדשות אפס שמונה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אלינו. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת האימייל [email protected]

תגובות:

guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
תומר יהב
תומר יהב
6 months ago

בקהילת האנשים עם "הצרכים המיוחדים" ברחובות – יש אותם אחוזים של אנשים שהם טובים ורעים כמו באוכלוסיה הכללית ברחובות

שזה אומר שהרוב המוחלט בעיר הזאת הם חולירות שמקומם בכלא
ויש מיעוט של אנשים טובים אם בכלל

אולי יעניין אותך גם:

תגובות

guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
תומר יהב
תומר יהב
6 months ago

בקהילת האנשים עם "הצרכים המיוחדים" ברחובות – יש אותם אחוזים של אנשים שהם טובים ורעים כמו באוכלוסיה הכללית ברחובות

שזה אומר שהרוב המוחלט בעיר הזאת הם חולירות שמקומם בכלא
ויש מיעוט של אנשים טובים אם בכלל

דילוג לתוכן